Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Назва:
РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК: 331.104+338.45
РЕВВА АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ АКТИВІЗАЦІЇ
ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі проблем регіональної економіки.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Булєєв Іван Петрович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк),
завідувач відділу проблем регіональної економіки.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Берсуцький Яків Григорович,
Обчислювальний центр Інституту економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), заступник директора;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Орлова Неля Олексіївна,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України
(м. Донецьк), завідувачка cектора відділу проблем демонополізації і змагальності в народному господарстві.
Провідна установа - |
Запорізька державна інженерна академія
Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя),
кафедра менеджменту і економіки промисловості.
Захист відбудеться “27” грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д . . в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “25” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах формування ринкових відносин в Україні, які суттєво змінили суспільство в цілому, його цінності, основоположні принципи економічної та соціально-політичної систем, обумовили структурні зміни промисловості і соціального життя регіонів, актуальною є проблема організації раціонального використання трудового потенціалу головного чинника продуктивних сил. Державна власність, яка до 90-х років становила більш ніж 90%, трансформована в приватну, колективну, державну (акціонерну, корпоративну, загальнодержавну і комунальну). Зокрема, в Донецькій області із загальної кількості підприємств на 1 січня 2001 р. 75,7% були недержавними, ними вироблено 84,2% промислової продукції. Але економічні показники промисловості України за останні 10 років знизились. І лише з 1998 р. у промисловості країни спостерігається локалізація кризових деструктивних економічних процесів та тенденція стабілізації.
Водночас у постсоціалістичних країнах, у тому числі в Україні, йде процес зміни стану населення як основи трудового потенціалу. Частина робітників стають власниками, підприємцями, найманими робітниками держави і нових власників. На зміну повній зайнятості прийшов ринок праці із внутріш-нє притаманним йому безробіттям традиційних професій і дефіцитом перспективних. Більшість підприємств у ході ринкових трансформацій знизили чисельність працівників, заробітну плату, яка сьогодні не забезпечує фізіологічно необхідного мінімуму споживання більшості населення. При надлишку робочої сили в цілому недостає необхідних для ринкової економіки фахівців, робітників наукоємних галузей.
Негативні тенденції демографічного відтворення населення, ускладнені кризовими явищами, призвели до його природного скорочення та міграційного відтоку майже на 4 млн. осіб. Взаємозв’язок сукупної чисельності еконо-мічно активного населення працездатного віку, задіяних у національне виробництво підлітків, осіб пенсійного віку та економічно неактивного населення працездатного віку з продуктивними силами і виробничими відносинами (трудовий потенціал) порушено, що негативно впливає на ефективність роботи промисловості регіонів.
Таким чином, використання трудового потенціалу на сучасному етапі трансформаційних перетворень в економіці та рівень вирішення соціальних протиріч у суспільстві не забезпечує досягнення кінцевої мети суспільного виробництва - підвищення його ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРОМИСЛОВОСТІ НА ОСНОВІ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок