Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології зварювання тертям сплавів алюмінію із сталлю та міддю.

Розробка технології зварювання тертям сплавів алюмінію із сталлю та міддю.

Назва:
Розробка технології зварювання тертям сплавів алюмінію із сталлю та міддю.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія наук України
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
З я х о р
Ігор Васильович
УДК 621.791.14.01
Розробка технології зварювання тертям сплавів алюмінію із сталлю та міддю.
Спеціальність 05.03.06
“Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ — 2002


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, академік НАН України
Кучук-Яценко Сергій Іванович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Харченко Геннадій Костянтинович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук
Болотов Геннадій Павлович
Чернігівський державний технологічний університет
доцент
Провідна установа: Національний технічний Університет України
"Київський політехнічний інститут"
м. Київ
Захист відбудеться " 18 " вересня 2002 р. у 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: 03680, Київ-150, МСП, вул. Боженко, 11
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Автореферат розісланий " 22 " липня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Кіреєв Л. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У багатьох галузях промисловості широке застосування знаходять композитні конструкції. Біметалеві з'єднання мідь - алюміній широко застосовуються в електротехніці та енергетиці; перехідники нержавіюча сталь - алюмінієвий сплав використовуються в авіаційній і космічній техніці. Для одержання біметалевих перехідників широко застосовуються способи зварювання тиском, зокрема для стикових з'єднань одним з найбільш ефективних способів є зварювання тертям. Основною особливістю зварювання тертям різнорідних металів та сплавів є асиметрія температурного поля та умов деформації заготовок, що зварюються. Але найбільші труднощі виникають внаслідок хімічної взаємодії металів, що зварюються, яка призводить до утворення в зоні з'єднання крихкого інтерметалідного прошарку.
Для формування якісних з'єднань необхідно забезпечити деформацію зміщення в зоні контакту, достатню для активації поверхні більш міцної заготовки, при цьому термічний цикл зварювання не повинен перевищувати температурно-часові умови утворення інтерметалідного прошарку. Виконання цих умов при конвенційному зварюванні тертям, що характеризується швидким примусовим гальмуванням обертання заготовок, намагаються досягти за рахунок зниження окружної швидкості, величини осадки при нагріві і значного підвищення тиску проковки в поєднанні з примусовим формуванням з'єднань. При такому підході не вдається забезпечити високу стабільність механічних властивостей з'єднань і запобігти утворенню суцільного інтерметалідного прошарку для деяких сполучень матеріалів, наприклад алюмінію з міддю, алюмінієвих сплавів із сталлю. Крім того, необхідність збільшення тиску проковки значно звужує технологічні можливості зварювального устаткування.
Способи зварювання тертям без примусового гальмування обертання (інерційного і комбінованого) стосовно до одержання з'єднань алюмінію і його сплавів з міддю та сталлю вивчені недостатньо. Дослідження зварювання тертям сталей у різнорідному поєднанні показують, що при інерційному завершенні процесу суттєво змінюються термодеформаційні умови формування з'єднань у порівнянні із зварюванням з примусовим швидким гальмуванням. Передбачається, що за рахунок керування динамікою зміни технологічних параметрів на заключній стадії процесу вдасться оптимізувати структуру і фазовий склад зони з'єднання, підвищити механічні властивості та експлуатаційні характеристики біметалевих перехідників. У зв'язку з цим дослідження формування з'єднань алюмінію та його сплавів з міддю та сталлю при зварюванні тертям є актуальним завданням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розробка технології зварювання тертям сплавів алюмінію із сталлю та міддю.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок