Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОНОМІНАЛЬНОЇ ТРАНСПОЗИЦІЇ В РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОНОМІНАЛЬНОЇ ТРАНСПОЗИЦІЇ В РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОНОМІНАЛЬНОЇ ТРАНСПОЗИЦІЇ В РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,67 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
МИХАЙЛЮК Ніна Петрівна
УДК 811.111’42(043.3)
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПРОНОМІНАЛЬНОЇ ТРАНСПОЗИЦІЇ
В РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ
(НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі іноземних мов Одеської національної юридичної академії, Міністерство освіти і науки України.
Науковий доктор філологічних наук, професор
керівник: Мізецька Віра Ярославівна,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри іноземних мов.
Офіційні доктор філологічних наук, професор
опоненти: Кухаренко Валерія Андріївна,
Одеський національний університет ім.І.І. Мечникова,
професор кафедри лексикології та стилістики
англійської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Насалевич Тамара Василівна,
Мелітопольський державний педагогічний університет,
доцент кафедри іноземної філології.
Провідна Чернівецький національний університет,
установа: кафедра германського, загального та порівняльного
мовознавства, Міністерство освіти і науки України,
м. Чернівці.
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2007 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано “ 23 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.
 
Загальна характеристика роботи
Дисертацію присвячено функціонально-стилістичному аналізу прономінальної транспозиції як різновиду морфологічної транспозиції. Транспозицію дефінують як використання різних словникових одиниць і форм у не характерних для них контекстах або функціях. Морфологічна транспозиція передбачає внутрішньорозрядні, міжрозрядні та міжчастиномовні зрушення. Вона є “наслідком мовної асиметрії та служить засобом розширення номінативного фонду мови” (О.О. Селіванова).
Прономінальну транспозицію співвідносять з використанням займенників у не властивих для них функціях та в чужих для них контекстах, що пов’язане з проникненням специфічних прономінальних словоформ і варіантів до сфери дії інших словоформ і варіантів, нормативних для певного мовного жанру.
Незважаючи на інтерес до проблеми транспозиції (І. Арнольд, Ш. Баллі, С. Беркнер, К. Брунер, Г. Вейхман, О. Єсперсен, Б. Ільїш, І. Іванова, М. Маковський, О. Падучева, О. Селіверстова, Р. Флеттер, Л. Чахоян, М. Шлаух та ін.), наявні дослідження до цього часу не були систематизовані і переважно мали описовий або фрагментарний характер. Окремі факти та висновки щодо механізмів одного з різновидів транспозиції, а саме прономінальної транспозиції, подано у працях І. Колегаєвої, В. Кухаренко, В. Мізецької, Н. Разінкіної та ін. Але цей мовний феномен потребуює подальшої творчої розробки, узагальнення та систематизації нового емпіричного матеріалу, що сприятиме поглибленню знань про лінгвістичні процеси, які досліджуються в галузі морфологічнї стилістики, лінгвостилістики тексту, лінгвокогнітивістики та лінгвопрагматики. Таким чином, актуальність дисертаційної роботи визначена назрілою потребою подальшого комплексного дослідження мовностилістичного явища морфологічної транспозиції, в якому виокремлюємо прономінальну транспозицію як найменшевивчену, зосереджуючись на функціональних параметрах досліджуваного об’єкту в англомовних текстах широкого видового, стильового та жанрового спектру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження відповідає науковій темі кафедри іноземних мов Одеської національної юридичної академії “Лінгвістика тексту та проблеми сучасної лексикографії” (номер державної реєстрації 0101V001195).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОНОМІНАЛЬНОЇ ТРАНСПОЗИЦІЇ В РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок