Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ ПОРУШЕНЬ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ПІЗНІХ ГЕСТОЗАХ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ ПОРУШЕНЬ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ПІЗНІХ ГЕСТОЗАХ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ ПОРУШЕНЬ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ПІЗНІХ ГЕСТОЗАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ЩУРЕВСЬКА ОКСАНА ДМИТРІВНА
УДК 618.36-008-084-085:618.3-008.6
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ ПОРУШЕНЬ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ПІЗНІХ ГЕСТОЗАХ
14.00.01- акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. акад. О.О.Богомольця.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Товстановська Валентина
Олександрівна, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, професор кафедри акушерства і гінекології №1.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Дашкевич Валентина
Євдокимівна, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, акушерське відділення екстрагенітальної патології, науковий керівник.
- доктор медичних наук, професор Голота Владислав Якович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра акушерства і гінекології №3 з курсом дитячої гінекології, завідувач кафедри.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика.
Захист дисертації відбудеться: 05.02.2004 р.о го13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (м.Київ, вул.Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 29.12.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Я.М.Вітовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не дивлячись на значні успіхи сучасної медицини, проблема пізніх гестозів (ПГ) продовжує залишатись однією з найактуальніших в сучасному акушерстві, що пов`язано з їхньою частотою (11-16%), яка не має тенденції до зниження, а також ускладненнями як для матері, так і для плода (В.Ф.Нагорна, 1997, Г.М.Савельєва,1997, В.М.Серов,1997, Buhimschi, 1998).
Гестози займають 2 місце в структурі причин материнської смертності, знаходячись в межах від 23,7% до 40% (Б.М.Венцківський, 1999, О.Г.Фролова, 1997, І.В.Дуда,1997).
Перинатальна смертність при даній патології досягає 67% (О.П.Ліпко, 1997, Г.О.Кацаулов,1997, A.S.Safflas, 1990), а захворюваність - 463-780%0, залежно від ступеню важкості і тривалості гестозу (Г.М.Савельєва,1998).
Кожна п`ята дитина, яка народилась від матері з гестозом, має соматичні або неврологічні розлади, а також тією чи іншою мірою відстає в фізичному і психоемоційному розвитку тривалі роки, а іноді і все життя (М.В.Федорова,1995). Причиною вражень плода і новонародженого при гестозі є розвиток вторинної хронічної фетоплацентарної недостатньості (ХФПН), частота якої при цій патології коливається від 24 до 46%( В.Н.Серов, 2003).
Плацентарна недостатність, як правило, проявляється зниженням маточно- і плацентарного кровообігу. Крім того, розвиток хронічної форми синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ) на тлі гострої патології ендотелію (генералізований ендотеліоз) при пізньому гестозі суттєво поглиблює гіпоксію, сприяє дистрофічним і некробіотичним процесам в органах і тканинах. З органів і систем в першу чергу пошкоджується мозок, легенева тканина, нирки, система гемостазу, що веде до важких ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду для матері, плода і новонародженого (А.Я.Сенчук, 2000).
Значне збільшення кількості ускладнень перебігу вагітності і пологів при даній патології обумовлює пошук нових методів її профілактики і лікування. Арсенал існуючих методів досить великий, але їх ефективність незначна. Це зумовлено тим, що в більшості випадків терапія направлена на окремі ланки патогенезу і не враховує всього комплексу патологічних змін організму вагітної (Р.А.Репіна, 1999; В.Е.Радзинский, 1999).
Враховуючи особливості порушень при пізніх гестозах, ми вважаємо доцільним застосування препаратів гідроксиетильованого крохмалю (ГЕК) в комплексній терапії фетоплацентарної недостатності, що розвинулась на тлі пізніх гестозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ ПОРУШЕНЬ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ ПІЗНІХ ГЕСТОЗАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок