Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПЛАЗМОВІЙ ЛІНЗІ, ЩО КЕРУЄ ПУЧКАМИ ІОНІВ

НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПЛАЗМОВІЙ ЛІНЗІ, ЩО КЕРУЄ ПУЧКАМИ ІОНІВ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПЛАЗМОВІЙ ЛІНЗІ, ЩО КЕРУЄ ПУЧКАМИ ІОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,05 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ЛІТОВКО ІРИНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 533.9 : 533.9.004.14: 533.9.07
 
НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПЛАЗМОВІЙ ЛІНЗІ, ЩО КЕРУЄ ПУЧКАМИ ІОНІВ
Спеціальність: 01.04.20 - Фізика пучків заряджених частинок
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті Ядерних Доссліджень НАН України
Науковий керівник: доктор фіз-мат. наук,
провідний науковий співробітник ІФ НАНУ
Гончаров Олексій Антонович
Офіційні опоненти:
Доктор фіз.-мат. наук, професор, Карась В’ячеслав Ігнатійович
Нач. лабораторії ІПЕНМП ННЦ ХФТІ
Доктор фіз.-мат. наук, професор, Міхайленко Володимир Степанович
Харківський Національний Університет
Провідна установа
Науковий Фізико-Технологічний Центр Міносвіти і науки України та НАН України
Захист відбудеться “_22 ” _ вересня_____2003 р. о __14-00_годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 при ННЦ “ Харківський Фізико-Технічний Інститут ”, за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “ Харківський Фізико-Технічний Інститут ”, за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1
Автореферат розісланий “ 19 ” ___серпня____ 2003 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат. наук, професор Н.І. Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Транспортування та керування спрямованими потоками іонів та електронів є одною з найважливіших задач фізики пучків заряджених частинок. Особливий інтерес останнім часом викликають пучки важких іонів, як засіб доставки на значні відстані маси та енергії речовини. Такі пучки знаходять застосування як у фундаментальних наукових дослідженнях, таких як термоядерний важкоіонний синтез, сильнострумові прискорювачі важких іонів, так і у сучасних високих технологіях, як-то: високодозна іонна імплантація та іонна обробка матеріалів (модифікація властивостей поверхні, її очищення, нанесення покриттів). Все це вимагає необхідність розробки та удосконалення пристроїв, які б могли ефективно керувати інтенсивними пучками іонів.
Особливістю існування таких пучків є необхідність створення плазмового середовища, компенсуючого значний об’ємний заряд пучка. Тому керувати такими пучками з допомогою лише електричних полів дуже неефективно, оскільки плазмове середовище екранує електричні поля. С другого боку, значна енергоємність, яка ще підвищується із збільшенням маси іонів, робить керування з допомогою магнітних полів дуже коштовним. Тому керування інтенсивними іонними пучками з допомогою плазмооптичних пристроїв, виглядає у теперішній час реальною альтернативою існуючим методам.
Основи плазмооптики, як самостійного напрямку у фізиці плазми, були закладени у роботі О.І. Морозова (ДАН СССР, 1965, т. 163, сс. 1363-1365), ідея якої полягала у використанні магнітної ізоляції електронів та еквіпотенціалізації магнітних силових ліній для введення об’ємних електричних полів в плазмове середовище компенсованого іонного пучка. На сьогодні існує велика кількість різноманітних плазмооптичних пристроїв. Плазмова лінза (ПЛ) вирізняється серед них своєю відносною простотою, практичною значимістю та можливістю вивчення властивостей, що визначають плазмооптичні пристрої в цілому. На протязі вже багатьох років ПЛ демонструють переконливі переваги над традиційними іонно-оптичними пристроями вакуумної оптики і їх використання вже переходить з галузі фундаментальних досліджень до практичного використання. Тому детальне дослідження роботи лінзи стає актуальною задачею.
Динамічні властивості ПЛ було досліджено у роботах группи О.А. Гончарова (Письма в ЖТФ, 1989, т.15, №6, с.1; IEEE Trans. Plasma Sci. 1993, v.21, № 5,p. 573), де було продемонстровано, що на ефективність роботи ПЛ оказують вплив нестійкості збурені в її плазмовому середовищі. Інтенсивний іонний потік, проходячи скрізь ПЛ стає причиною збудження нестійкості у плазмовому середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПЛАЗМОВІЙ ЛІНЗІ, ЩО КЕРУЄ ПУЧКАМИ ІОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок