Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ПІДСТАВІ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ

РОЗВИТОК МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ПІДСТАВІ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
РОЗВИТОК МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ПІДСТАВІ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
КОМІССАРЕНКО ДМИТРО АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 338.24
РОЗВИТОК МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ПІДСТАВІ
ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Козаченко Ганна Володимирівна,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля
Міністерства освіти і науки України,
завідуюча кафедрою менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Єрмошенко Микола Миколайович, Національна академія управління, завідувач кафедри маркетингу та підприємництва (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Воробйова Людмила Олександрівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри загального та адміністративного менеджменту (м. Донецьк).
Провідна установа – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки та маркетингу
(м. Харків).
Захист відбудеться 26 травня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 23 квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Г.В.Козаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Малі підприємства відіграють значну роль в успішному функціонуванні ринкової економіки. Але в Україні стан малого бізнесу є незадовільним: на 10 тис. населення малих підприємств створено менше, ніж у країнах Європи та СНД, частка малих підприємств у ВНП складає лише 11% (у країнах ЄС 67%). Малі підприємства існують переважно в торговельній сфері та посередництві й мало займаються інноваційними розробками.
В економічній літературі дослідженню проблем малих підприємств присвячено багато наукових праць вітчизняних учених. Ці праці значною мірою досліджують феномен малого підприємництва, визначають його роль та місце в перехідній економіці, “видові” переваги та недоліки в порівнянні з великим підприємництвом, аналізують внесок суб’єктів малого підприємництва у вирішення економічних і соціальних проблем певного регіону та дієвість підтримки малого бізнесу на рівні держави та регіону.
Дослідженню проблем малого підприємництва приділили увагу, коли розпочалися ринкові перетворення та формування законодавчої бази підприємницької діяльності. Але поки що не всі ці проблеми можна вважати вирішеними: одні не вирішуються в силу різноманітних обставин, інші тому, що ще не розглядалися, а деякі з них з’явилися недавно. До числа найактуальніших слід віднести розробку відповідного інструментарію управління малими підприємствами, оскільки вони теж потребують управління, яке базується на певних принципах. Відсутність таких досліджень пояснюється незначним терміном існування малого бізнесу в країні, обмеженістю впровадження зарубіжного досвіду внаслідок особливостей економічного розвитку в Україні та менталітету народу.
Діяльність малих підприємств понад десять років показала, що вони повинні стати об’єктом ретельного дослідження, результати якого будуть основою для визначення напрямків їхнього подальшого розвитку. Але такий аспект діяльності малих підприємств, як їхній розвиток, ще практично не розглядався. Необхідність теоретичного обґрунтування та розробки практичних рекомендацій щодо розвитку малих підприємств з використанням різноманітних способів зумовила вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ПІДСТАВІ ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок