Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ IНТРОДУКОВАНИХ ХВОЙНИХ НА ПIВДЕННОМУ СХОДI УКРАЇНИ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ IНТРОДУКОВАНИХ ХВОЙНИХ НА ПIВДЕННОМУ СХОДI УКРАЇНИ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ IНТРОДУКОВАНИХ ХВОЙНИХ НА ПIВДЕННОМУ СХОДI УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦIОНАЛЬНИЙ БОТАНIЧНИЙ САД IМ. М. М. ГРИШКА
ШПАКОВА Ольга Геннадiївна
УДК 571.5:581.522.4:634.946.(477.60)
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ IНТРОДУКОВАНИХ ХВОЙНИХ НА ПIВДЕННОМУ СХОДI УКРАЇНИ
03.00.05. - ботанiка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата бiологiчних наук
Київ – 2002
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у вiддiлi мобiлiзацiї рослинних ресурсiв
Донецького ботанiчного саду НАН України.
Науковий керiвник: доктор бiологiчних наук, професор
Глухов Олександр Захарович,
Донецький ботанiчний сад НАН України,
директор, завiдувач вiддiлом.
Офiцiйнi опоненти: доктор біологічних наук, професор
Кохно Микола Арсенович,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Білик Олена Василівна,
Уманський державний дендрологічний парк НАН
України “Софіївка”, старший науковий
співробітник.
Провiдна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, грунтознавства та екології,
Міністерство освіти та науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист вiдбудеться “ 25 ” жовтня 2002 р. о 10°° годинi на засiданнi cпецiалiзованої вченої ради К 26.215.01 для захисту дисертацiй на здобуття наукового ступеня кандидата бiологiчних наук при Нацiональному ботанiчному саду iм. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацiєю можна ознайомитися в бiблiотецi Нацiонального ботанiчного саду iм. М.М. Гришка НАН України (01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1).
Автореферат розiслано “21” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
кандидат бiологiчних наук Горєлов О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Донбас є одним з техногенно ємких регіонів України з розвиненою вугільною, металургійною, хімічною промисловістю та транспортом. Це зумовило надходження в оточуюче середовище великих обсягів промислових викидів, що різко негативно впливає на стан довкілля. Поліпшити важку екологічну ситуацію в значній мірі можна за рахунок більш широкого використання рослин з високими фітомеліоративними здатностями. Зокрема такими рослинами є деревні та кущові хвойні, які відомі своїми властивостями поглинати шкідливі гази, осаджувати пил та високою фітонцидністю навіть в зимовий період.
Хвойні рослини - це одна з найбільш давніх, поширених і господарсько цінних груп рослин. Відомо 7 родин і 55 родів хвойних рослин, представлених 560 видами [Тахтаджян, 1978]. Вони мають санітарно-гігієнічні та декоративні властивості, тому широко використовуються у зеленому будівництві. Але введення хвойних рослин в широку виробничу практику регіону стримується відсутністю ефективних методів їх розмноження. Насамперед, це стосується інтродуцентів. Потрапляючи у нові умови, деякі види рослин не дають насіння або ж воно має низьку якість. Для розведення особливо цінних видів і форм хвойних рослин з метою збереження їх декоративних властивостей, які не передаються або частково передаються при розмноженні насінням, раціональніше використовувати вегетативне розмноження. Крім того, для більшості декоративних форм хвойних рослин цей метод розмноження, зокрема живцювання, є єдино можливим.
В основі живцювання лежить здатність рослин відновлювати цілісність організму з його частин. Процес регенерації обумовлений генетично, проте його активність пов'язана з певними умовами середовища. Пізнання біологічних особливостей регенераційного процесу також нерозривно пов'язано з максимальним використанням здатності до відновлення природного потенціалу рослин при штучному вегетативному розмноженні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в групі прискорених методів розмноження рослин відділу мобілізації рослинних ресурсів Донецького ботанічного саду НАН України під час навчання в аспірантурі протягом 1996 – 2000 рр. Тема дисертації пов'язана з плановими дослідженнями ДБС НАН України за бюджетною темою: “Розробка теоретичних основ інтродукції рослин в індустріальні регіони з метою збагачення та використання рослинних ресурсів у народному господарстві та оптимізації техногенного середовища “ (1996 – 2000 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ IНТРОДУКОВАНИХ ХВОЙНИХ НА ПIВДЕННОМУ СХОДI УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок