Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ КООРДИНАТНОЇ ОСНОВИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ УКРАЇНИ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ КООРДИНАТНОЇ ОСНОВИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ УКРАЇНИ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ КООРДИНАТНОЇ ОСНОВИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Заєць Іван Михайлович
УДК 528.24
ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ КООРДИНАТНОЇ ОСНОВИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ УКРАЇНИ
Спеціальність 05.24.01 – геодезія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент Савчук Степан Григорович, доцент кафедри вищої геодезії та астрономії
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
§ доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Кислюк Віталій Степанович, головний науковий співробітник Головної астрономічної обсерваторії НАН України, м.Київ;
§ кандидат технічних наук, доцент Рябчій Владислав Валерійович, доцент кафедри геодезії Національної гірничої академії, м.Дніпропетровськ.
Провідна установа: науково-виробничий центр “Техдіагаз” Державного концерну “Укртрансгаз”, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 2 липня 2004 року о 10 годині
на засіданні спеціалізованої ради Д 35.052.13 при Національному університеті “Львівська політехніка”
за адресою: 79013, м.Львів – 13, вул.С.Бандери, 12, ауд.518 ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м.Львів, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий 1 червня 2004р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради, д.т.н., проф. Т.Г.Шевченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наукової проблематики. Кінець ХХ століття з його величезним за розмахом розвитком інформаційних технологій характеризувався кардинальними змінами в інженерній науці та практиці. Революційну роль в розвитку навігацій рухомих об'єктів, геодезії, картографії, земельного кадастру та інших сферах науки і техніки, де необхідне швидке та точне визначення місцеположення об'єктів, зіграла поява глобальних супутникових радіонавігаційних систем (СРНС) координатно-часового забезпечення.
Створення в останнє десятиріччя апаратури і методів координатних визначень на основі СРНС радикальним чином змінило саму уяву про визначення місцеположення об'єктів та і саму координатну основу.
Ефективне підвищення точності координатної основи для загальнодержавного картографування може бути гарантоване тільки при впроваджені сучасної системи координат, яка би була однозначно пов'язана з міжнародними системами координат і висот.
Проблеми в області геодезії і картографії, пов'язані з використанням різних геодезичних систем, вперше виникли в Європі на початку 1970-х років при розробці багаторадарних систем слідкування за повітряним простором.
Починаючи з 1989 року на території Європи розпочато практичну реалізацію Європейської референцної геодезичної мережі (ЕUREF), а з 1994 року, враховуючи досвід провідних країн Європи, силами Українського Державного аерогеодезичного підприємства (УкрДАГП), були вже розпочаті роботи по побудові фундаментальної геодезичної мережі України. В 1995 році, при співробітництві з інститутом прикладної геодезії Федеративної Республіки Німеччина, в рамках проекту EUREF-UKR?95, було виконано перший цикл супутникових GPS-спостережень на 16 пунктах фундаментальної геодезичної мережі України. Із-за організаційних проблем, пов'язаних із розповсюдженням інформації, що становить державну таємницю, якісну математичну обробку супутникових визначень на той час не виконано, тому система EUREF не має офіційного статусу на території України.
Застосування супутникових методів побудови геодезичних мереж так чи інакше вимагає використання саме загальноземної системи відліку при обробці результатів вимірів. З огляду на цей добре відомий факт, найбільш доцільним з точки зору точності було би повне перевизначення існуючих геодезичних мереж за допомогою супутникових методів, інтегрування цих мереж в світову геодезичну мережу і подальший беззастережний перехід до референцної системи координат, яка однозначно пов'язана із загальноземною системою відліку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ КООРДИНАТНОЇ ОСНОВИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО КАРТОГРАФУВАННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок