Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОНЯТТЯ “СУСПІЛЬСТВО СПЕКТАКЛЮ” ТА ЙОГО КОНЦЕПТУАЛЬНІ КОРЕЛЯТИ

ПОНЯТТЯ “СУСПІЛЬСТВО СПЕКТАКЛЮ” ТА ЙОГО КОНЦЕПТУАЛЬНІ КОРЕЛЯТИ

Назва:
ПОНЯТТЯ “СУСПІЛЬСТВО СПЕКТАКЛЮ” ТА ЙОГО КОНЦЕПТУАЛЬНІ КОРЕЛЯТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кулик Олександр Вікторович
УДК 1(091)
ПОНЯТТЯ “СУСПІЛЬСТВО СПЕКТАКЛЮ” ТА ЙОГО
КОНЦЕПТУАЛЬНІ КОРЕЛЯТИ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ –2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Пронякін Володимир Іванович,
Дніпропетровський національний
університет, професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Верніков Марат Миколайович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова,
завідувач кафедри культурології
 
кандидат філософських наук, доцент
Палагута Вадим Іванович,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри інженерної педагогіки та
методики професійного навчання
 
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Київ.
Захист відбудеться 23 червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка, 1. Палац студентів ДНУ, кімната 30.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий 18 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У другій половині минулого століття західне суспільство пережило низку трансформацій, що обумовили виникнення спектакулярних теорій. Разом с тим, в історії західної філософії мали місце (починаючи з Античності) уявлення, що можуть бути порівняні з сучасними спектакулярними теоріями. Таким чином, теоретичний аналіз поглядів авторів, які найбільш послідовно розвивали поняття “суспільство спектаклю” (Ж.Бодрійяр, Г.Дебор, Ж.Дерріда) уявляється актуальним не лише задля виявлення ступеня укоріненості цих поглядів в реаліях сучасної культури, але й з метою встановлення зв’язків з ідейною спадщиною минулого, а також у контексті з’ясування ролі філософської традиції в формуванні зазначеного концепту.
В Україні останніми роками набули особливого масштабу дискусії стосовно нагальних питань, що стоять перед вітчизняними дослідниками філософії. В цих дискусіях вчені не піддають сумніву тезу щодо позитивності критичного підходу (що здійснюється зокрема в рамках поняття “суспільство спектаклю”) щодо доктрин, які проповідують гегемонізм та уніфікацію. Оскільки людство, переживши в ХХ сторіччі цілу низку світових катастроф, що відбулися здебільшого завдяки пануванню тоталізуючих теорій, все більше усвідомлює необхідність світоглядної переорієнтації. В даному контексті здається особливо нагальним дослідження подібних до концепції “суспільство спектаклю” філософем, презумпціями яких є поліцентризм, плюралізм та антиутопізм.
У той же час з точки зору трансформаційних процесів у сучасній Україні особливе значення набуває констатація спектакулярними теоретиками деяких важливих вад сучасного стану Заходу, якому притаманні явища гіпертехнізації, віртуалізації життя, сплощення внутрішнього світу членів соціуму. Зараз за умов, коли Україна бере за орієнтир так звані розвинуті країни, особливо важливо дослідити специфіку західної культури, зокрема, приклади її рефлексії. Теоретична думка Заходу здатна продемонструвати особливості розвитку такого все ще незвичного для України сучасного суспільства західного типу, застерегти щодо неминучих вад його становлення і щодо тих негативних моментів, рецепт подолання яких ще не винайдений. Стимулює зацікавленість у дослідженні прикладів західної рефлексії спектакулярних феноменів факт стрімкого зростання останніми роками ступеня технізації нашого суспільства, прогресування на українському ґрунті процесів, які розглядаються вітчизняними дослідниками як подібні до тих, що зображують поняття “суспільство спектаклю”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОНЯТТЯ “СУСПІЛЬСТВО СПЕКТАКЛЮ” ТА ЙОГО КОНЦЕПТУАЛЬНІ КОРЕЛЯТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок