Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
АГАЄВ Назім Асафович
УДК 159.9:316.48
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ
19.00.09 – психологія діяльності в особливих умовах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному центрі гуманітарних проблем Збройних Сил України, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Макаренко Микола Васильович,
Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України,
провідний науковий співробітник відділу фізіології головного мозку.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Потапчук Євген Михайлович,
Національна академія Державної прикордонної
служби ім. Б.Хмельницького,
начальник кафедри кримінального права;
кандидат психологічних наук, доцент
Осьодло Василь Ілліч,
Національна академія оборони України,
начальник кафедри інформаційно-
пропагандистського забезпечення та
військової журналістики.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України, лабораторія вікової
психофізіології, м. Київ.
Захист відбудеться „ 17 жовтня 2006 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.709.05 при Національній академії оборони України, за адресою: 03049, м. Київ, Повітрофлотський проспект 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України, за адресою: 03049, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28.
Автореферат розісланий „ 15 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бараннік В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Позитивні зміни у воєнно-політичній обстановці, що відбулися наприкінці XX сторіччя, втілення у сферу міжнародних відносин механізмів діалогу, партнерства та довіри сприяють поступовому створенню нової системи міжнародної безпеки, яка ґрунтується на пріоритетності політичних, економічних і дипломатичних засобів над військовими.
Разом з тим, проблема запобігання воєнним конфліктам та припинення їх міжнародними зусиллями завжди була і залишається актуальною. Зростання взаємозалежності держав у сучасному світі та глобалізація стосунків між ними надають їй все більшої гостроти.
Нині значення даної проблеми для міжнародного і внутрішнього життя нашої країни важко переоцінити, адже йдеться про визнання спроможності України брати участь у зусиллях світової спільноти по збереженню цінності глобального значення – миру, а ЗС України надається змога перевірити рівень боєздатності, мобільності та психологічної підготовленості особового складу. Тим самим Україна включається у сферу міжнародного військового співробітництва, а її Збройні Сили мають широкі можливості удосконалювати свою бойову підготовку.
За цих обставин всебічна підготовка та забезпечення миротворчих підрозділів до виконання місії в „гарячих точках” передбачає: професійно-психологічний відбір військовослужбовців військової служби за контрактом на певні посади миротворчого контингенту; досягнення належної придатності, оптимальної працездатності і високої надійності професійної діяльності військовослужбовців; психологічної адаптації миротворчого контингенту до виконання професійних завдань.
Актуальність зазначеної проблеми також зростає, зважаючи на специфіку контингенту, який підлягає професійному відбору (недостатній рівень його психічного і фізичного здоров’я), що зумовлено скороченням терміну спеціальної військово-професійної підготовки. Тому високий рівень світових стандартів і вимог до військово-професійної діяльності потребує значної уваги до психологічного супроводу діяльності військовослужбовців під час виконання поставлених завдань.
Також слід зазначити, що до цього часу ще не створено загальноприйнятої теоретико-методологічної бази для аналізу відповідності миротворчого контингенту виконуваній ним місії, що ускладнює розв’язання актуальних прикладних завдань. У ЗС України не існує і спеціальних наукових розробок в галузі психологічного супроводу військовослужбовців в ході виконання миротворчих завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ АДАПТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧОГО КОНТИНГЕНТУ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок