Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ціннісних орієнтацій підлітків у галузі музичної культури в позашкільних навчальних закладах

Формування ціннісних орієнтацій підлітків у галузі музичної культури в позашкільних навчальних закладах

Назва:
Формування ціннісних орієнтацій підлітків у галузі музичної культури в позашкільних навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміни, які відбуваються у наш час в соціальному, політичному та економ
ічному житті України, вимагають забезпечити можливість п


ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН України
Фурсенко Тетяна Федорівна
УДК 379.8.03:78
Формування ціннісних орієнтацій підлітків
у галузі музичної культури в позашкільних
навчальних закладах
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримському державному гуманітарному інституті (м. Ялта), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор,
Дряпіка Володимир Іванович,
Інститут культури і мистецтв Луганського національного педагогічного університету ім. Т.Шевченка, завідувач кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор,
Брилін Борис Андрійович,
професор кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського
кандидат педагогічних наук,
Масол Людмила Михайлівна,
провідний науковий співробітник лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання АПН України
Провідна установа:
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра гри на музичних інструментах, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 26 квітня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат дисертації розісланий 25 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Процеси подальшого розвитку українського суспільства вимагають вдосконалення шляхів забезпечення духовного потенціалу особистості. Цьому сприяє низка державних документів: Концепція національного виховання, Концепція позашкільної освіти та виховання, Закон України “Про позашкільну освіту”, Програма розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002-2008 роки. Перед позашкільними навчальними закладами постають складні завдання організації змістовного дозвілля учнівської молоді, прилучення її до цінностей культури. Тому сьогодення потребує активізації зусиль, спрямованих на формування ціннісних орієнтацій підлітків у галузі музичної культури.
На жаль, сьогодні між реально існуючими соціокультурними умовами і тими ціннісними орієнтаціями, що формувалися у нашому суспільстві, виникла глибока суперечність, яка негативно впливає на ставлення сучасних школярів до культури і моралі, мистецтва і життя, музики і творчості.
У період зміни ціннісних пріоритетів істотно зростає соціальна значущість позашкільних навчальних закладів, робота яких має будуватися насамперед з урахуванням інтересів, потреб і ціннісних орієнтацій дітей та молоді.
Однак простежується невідповідність умов забезпечення змістовних форм і методичної організації позашкільного музичного середовища рівню сформованості ціннісних орієнтацій учнів у галузі музичної культури, що посилюється протиріччями між сучасним станом сформованості ціннісних орієнтацій підлітків та вимогами до організації позашкільної роботи і тими видами соціокультурної активності, які стихійно склалися у молодіжному середовищі, а також стереотипами музично-естетичного виховання підлітків у позашкільних навчальних закладах і недостатньою підготовкою сучасного керівника-вихователя.
Ідеї гуманізації і демократизації є першочерговими завданнями перебудови виховної роботи у сучасних позашкільних навчальних закладах. Гуманізація позашкільної роботи з підлітками полягає у визнанні цінностей дитини як особистості, її права на свободу, щастя та соціальний захист, стимулювання та спрямування її внутрішніх сил на самовиховання і самовдосконалення. Тому протягом останнього десятиліття істотно зріс інтерес до вивчення зазначеної проблематики в Україні (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування ціннісних орієнтацій підлітків у галузі музичної культури в позашкільних навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок