Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Назва:
ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАКАРЕНКО Петро Олександрович
УДК 911.3:62(4)
ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ
АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
11.00.02 – економічна та соціальна географія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор географічних наук, професор
ЯЦЕНКО Борис Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри країнознавства та туризму
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
ТОПЧІЄВ Олександр Григорович,
Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова,
завідувач кафедри економічної та оціальної географії
кандидат географічних наук, доцент
СМАЛЬ Валентина Володимирівна,
Київський славістичний університет,
заступник директора Інституту соціальної роботи та менеджменту
Провідна установа:
Львівський національний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львов
Захист відбудеться 24 вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 у Київському
національному університеті імені Тараса Шевченка
за адресою: ДСП-680, м. Київ, просп. акад. Глушкова, 2, географічний факультет, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 15 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор С.І. Іщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автомобільна промисловість була провідною галуззю господарства економічно розвинутих країн протягом декількох десятиліть середини XX ст. І хоча наприкінці століття її значення дещо знизилося, вона як і раніше посідає чільне місце серед виробництв машинобудівного комплексу світу. Світове виробництво автомобілів досягло 65 млн. у 2005 році. Однак набагато важливішим, ніж ріст його масштабів, став той факт, що в організаційному плані автомобілебудування стало одним з найбільш “глобалізованих” галузевих кластерів світового господарства. В глобальній системі виробництва і збуту автомашин цілком домінують транснаціональні корпорації (ТНК), виробничі і збутові системи яких інтегровані в економіку різнорідних за розвитком регіонів світу, в тому числі і в господарство України.
В умовах глобалізації переднім краєм конкурентної боротьби у високотехнологічних галузях, в т.ч. в автомобільній промисловості є застосування новітніх технологій, науково-дослідних та дизайнерсько-конструкторських розробок, новітніх матеріалів. Відставання в інноваційних процесах загрожує виробникам зниженням рівня продаж, втратою ринків збуту, скороченням обсягів виробництва. Гостра конкурентна боротьба також стимулює виробників удосконалювати технічні характеристики автомобілів, збільшувати витрати на безпеку водіїв, екологічність автомобілів тощо.
У ХХ ст. сформувалися три головних ареали світового автомобілебудування: азіатський - із провідною роллю Японії, американський - з домінуванням США й західноєвропейський - з менш вираженим домінуванням ФРН і Франції. Частка країн Європи в останні роки становить біля 32-34% обсягу світового виробництва легкових автомобілів. В останні роки європейське автомобілебудування (як і світове) стає все більш інтегрованим та „глобалізованим”, зростають прямі закордонні інвестиції, як в країни регіону, так і за його межі, однак ступінь транснаціоналізації автомобільних компаній має відмінності залежно від стратегій макроменеджменту корпорацій і ємності національних ринків країн їх походження. Отже, функціональна та геопросторова організація автомобілебудування ЄС, особливості розвитку науково-дослідних та виробничо-конструкторських розробок (НДВКР) та темпів глобалізації цієї геопросторової системи являють собою цікавий і актуальний предмет для суспільно-географічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок