Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ І РЕГУЛЮВАННЯТОВАРНОГО РИНКУ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ

РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ І РЕГУЛЮВАННЯТОВАРНОГО РИНКУ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ

Назва:
РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ І РЕГУЛЮВАННЯТОВАРНОГО РИНКУ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень
Вальдрат Ольга Леонідівна
УДК 338.2:339.138(477)
РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ І РЕГУЛЮВАННЯ
ТОВАРНОГО РИНКУ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ
Спеціальність: 08.06.02 – Підприємництво,
менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Черваньов Дмитро Миколайович,
Київський національний університет
ім. Т. Г. Шевченка, завідувач кафедри
інноваційного менеджменту та підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Колісник Михайло Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри менеджменту і міжнародного
підприємництва
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І. Франка,
кафедра економіки підприємства,
Міністерство освіти і науки України,
м. Львів
Захист відбудеться 26.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 22.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук ______________________ Жовтанецький В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена важливістю впливу та ролі сучасної ринкової інфраструктури (РІС) на ефективність ринкових перетворень, подальше зростання конкурентоспроможності товарів окремих галузей та національної економіки в цілому. Інфраструктура становить організаційний інструмент здійснення ринкового процесу і виконання функцій маркетингу.
Найбільш важливий механізм, що постійно діє на ринку – конкуренція, яка забезпечує умови для становлення та самореалізації господарюючих суб`єктів у сфері економіки шляхом розробки і вироблення конкурентоспроможних товарів і послуг.
Визначення вимог до розвитку та методів вдосконалення і регулювання інфраструктури товарного ринку дозволяє зробити процес функціонування останнього більш керованим та економічно вигідним, підвищити конкурентний рівень його учасників та конкурентоспроможність запропонованої продукції. В умовах переходу до ринкової системи господарювання значно зросла роль існуючої в країні дієвої і досконалої РІС, ефект функціонування якої проявляється в наданні виробникам і споживачам повного спектру послуг, які притаманні конкурентному середовищу та ринковій економіці. Це не лише підвищило актуальність питань, пов`язаних із визначенням вимог до окремих її інституцій, зокрема, товарного ринку, а й зумовило необхідність постановки і реалізації нових завдань у сфері конкуренції виробників та їх товарів.
Хоча останнім часом дослідженню ринкової інфраструктури надається значна увага вітчизняних науковців, проблема формування і розвитку окремих її ланок, зокрема, товарної інфраструктури, її впливу на конкурентоспроможність окремих товарів та фірм-продуцентів, які працюють в умовах конкурентного середовища, ще не стала предметом глибокого дослідження, а окремі теоретичні розробки мають фрагментарний характер.
Відсутність концептуально цілісної методологічної й методичної бази, недосконалість науково обгрунтованих рекомендацій і висновків з питань формування й розвитку інфраструктури товарних ринків та застосування адекватних методів в системі їх маркетингу зумовлює необхідність та актуальність дослідження даної проблеми для економіки України.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов`язана з дослідженнями в Інституті регіональних досліджень НАН України за темою “Інфраструктура прикордонного регіону в умовах ринкової трансформації економіки” (номер державної реєстрації 0197V017643).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ І РЕГУЛЮВАННЯТОВАРНОГО РИНКУ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок