Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин

Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин

Назва:
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Коваль Олексій Дмитрович
УДК 532.133:66.063.8
Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих
неньютонівських рідин
05.23.16 Гідравліка і інженерна гідрологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України "КПІ” Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Яхно Олег Михайлович, завідувач кафедри "Гідропневмоавтоматики та гідравліки" Національного технічного університету України "КПІ"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Савенко В'ячеслав Якович завідувач кафедри “Будівництва та експлуатації доріг” Національного транспортного університету
кандидат технічних наук, доцент Кравчук Андрій Михайлович, доцент кафедри “Гідравліки та водовідведення” Київського національного університету будівництва і архітектури
Провідна установа Інститут гідромеханіки НАН України.
Захист відбудеться 10.10.2001р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 у Київському національному університеті будівництва і архітектури, ауд.466.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 06.09.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Василенко О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатокомпонентні середовища, зокрема нафтопродукти, як відомо, є одним із основних об'єктів в енергетиці, нафтопереробній галузі і машинобудуванні. Паливо, мастила і синтетичні матеріали знаходять широке застосування у машинобудуванні. Суттєві проблеми виникають із збереженням цих матеріалів, їх транспортуванням до споживача та економічним використанням, оскільки продукти нафтопереробки і багато інших рідких матеріалів, що використовуються у різних галузях промисловості, мають властивість розшаровуватись при тривалому зберіганні, що негативно позначається на якості кінцевого продукту. Одним із найбільш розповсюджених способів запобігання розшаруванню є підігрів і циркуляція рідини в резервуарі-сховищі, однак така технологія вимагає додаткових матеріальних витрат і не завжди забезпечує однорідність рідини, що зберігається. У теперішній час перспективним є використання при перемішуванні енергії кавітації.
Подана робота присвячена одному із напрямків у енергетиці і нафтопереробній галузі, пов'язаному з кавітаційною обробкою середовищ на базі нафти і нафтопродуктів; вирішенню деяких з даних проблем, зокрема дослідженню кавітаційного впливу на подібного типу багатокомпонентні рідини. При таких дослідженнях виникає цілий ряд задач, пов'язаних із питаннями впливу кавітації на зміну властивостей розглянутих рідин залежно від їх структурно-групового складу, температурних факторів та ін.
Програмою досліджень передбачено розгляд структури й особливостей течії таких середовищ, як коксохімічна сировина, термогазойль, піролізна смола та крекінггазойль, впливу на їхні властивості різного типу механічних явищ і ряду інших факторів, що пов'язані з особливостями їхньої переробки.
Актуальними у даному напрямку є питання кавітаційного перемішування; вивчення впливу кавітації на зміну реологічних і фізико-хімічних властивостей рідин, що досліджуються, на підвищення ефективності гідротранспорту і зниження гідравлічних втрат.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з науковим напрямком кафедри гідропневмоавтоматики та гідравліки НТУУ ”КПІ”, держбюджетною темою №2431 “Автоматизована система очищення резервуарів для зберігання нафтопродуктів та інших ємностей за допомогою струминного кавітаційного пристрою”, а також договорів з підприємствами.
Метою роботи є наукове обґрунтування та розробка кавітаційних методів впливу на гідравлічні (реологічні) характеристики степеневих неньютонівських рідин, зміну їх властивостей, пов'язаних із в'язкістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив кавітації на реологічні і гідравлічні характеристики степеневих неньютонівських рідин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок