Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> політичнА лояльнІСТЬ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА забезпечення політичного порядку та стабільності держави

політичнА лояльнІСТЬ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА забезпечення політичного порядку та стабільності держави

Назва:
політичнА лояльнІСТЬ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА забезпечення політичного порядку та стабільності держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська національна юридична академія
Тітаренко Анатолій Валерійович
УДК 323.21/22
політичнА лояльнІСТЬ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА забезпечення політичного порядку та стабільності держави
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Вітман Костянтин Миколайович,
Одеська національна юридична академія,
доцент кафедри історії держави та права
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Андресюк Борис Павлович,
Громадська рада Міністерства оборони України,
Голова
кандидат політичних наук, доцент
Хорошилов Олег Юрійович,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри політології
Захист відбудеться “23” листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради д 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 513.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 19 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Єфтєні Н.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку політичного процесу та формування політичної системи в Україні важливого значення набувають такі універсальні цінності як взаємоповага та взаємодовіра між членами суспільства, та між суспільством та державною владою. Ці загальнолюдські принципи життєдіяльності в суспільстві забезпечують стабільність, стійкість та порядок.
Будь-яка суспiльна динамiка, соцiальний чи політичний процес в цiлому породжує i потребує таких членів суспільства, якi б мали можливість та бажання приймати участь у цьому процесі з задоволенням чи, принаймні, прихильно. Важливого значення тут набувають лояльність, терпимість та толерантність громадян відносно пануючого державного устрою та діючої влади. Саме тому, політична лояльність є однією з головних детермінант забезпечення політичного порядку та стабільності політичної влади та державного устрою. Політична та державна влада не можуть бути легітимними якщо, громадяни не будуть позитивно відноситися до виконуваних ними функцій, тому в політичній науці лояльність в її політологічному змісті є невід’ємним елементом можливості підтримки державної політики. При цьому вона здійснює вплив, який неможливо охарактеризувати як однозначний. Він проявляється у внутрішній взаємодії різноманітних соціально-політичних, економічних, моральних та правових чинників, які змінюють кризові нестабільні суспільні процеси на стійку неконфліктну ситуацію в державі. Тобто, завдяки політичній лояльності є реальна можливість підтримувати на відповідному стабільному рівні відносини між членами суспільства та владою.
Україна сьогодні знаходиться у пошуці шляху механізмів розвитку нашого суспільства. Воно не повинне піддаватися ідеологічному та правовому інфантилізму та нігілізму, викликаних економічними та політичними кризами останнього часу, також не слід йти лише шляхом технократичних тенденцій розвитку суспільної самосвідомості. Необхідний інтенсивний пошук і розробка на основі узагальнення накопиченого людством досвіду основних елементів духовного освоєння світу (світогляду, моралі, ідеології), і синтез їх у розвинену високоефективну систему національної свідомості. Це абсолютно необхідна передумова національного прогресу.
Політична лояльність у системі владних відносин є необхідним елементом не тільки в політичній системі України, а і в інших державах – в будь-якій державі можуть виникнути ситуації, коли проблема визначення типу відношення громадян до державної влади стає гострою та актуальною. Тому, підтримка відповідного рівня політичної лояльності громадян в суспільстві є важливим завданням, яке безпосередньо обумовлено необхідністю формування в Україні громадянського суспільства, стабільного політичного порядку, високого рівня самосвідомості громадян, які мають можливість адекватно та реально оцінювати діяльність політичної та державної влади, потенціал її розвитку та перспективи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: політичнА лояльнІСТЬ ЯК ДЕТЕРМІНАНТА забезпечення політичного порядку та стабільності держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок