Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ У СОЦІАЛЬНО-ІСТОРИЧНОМУ ПІЗНАННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ У СОЦІАЛЬНО-ІСТОРИЧНОМУ ПІЗНАННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ У СОЦІАЛЬНО-ІСТОРИЧНОМУ ПІЗНАННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ХУМУД АЛЬ СУВЕЙЛАН
УДК 165.9
ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ
У СОЦІАЛЬНО-ІСТОРИЧНОМУ ПІЗНАННІ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 09.00.03 — соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
К и е в — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, у відділі соціальної філософії
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
Мокляк Микола Миколайович
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
НАН України, в.о.завідувача відділом
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Ананьїн Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікацій
та інформатизації НТУ України “КПІ”,
завідувач кафедрою
кандидат філософських наук
Фадєєв Володимир Борисович,
Національний інститут стратегічних
досліджень, старший консультант.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культури, м.Київ
Захист відбудеться 24.05.2002 року о 14 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.161.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвя-
тительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 22.04.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л.А.Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку людського суспільства характеризується значним наростанням у ньому цивілізаційних процесів, а також винятковими труднощами у відновленні традиційних цінностей свого існування, серед яких особливе місце займає удосконалювання принципів регулювання соціальних відносин. І це, головним чином тому, що поруч з конструктивними історичними змінами громадського життя людей у багатьох суспільствах відбуваються і деструктивні зміни, що супроводжуються поглибленням кризових проявів у різних сферах соціуму: моральній, соціальній, політико-правовій, економічній, морально-етичній та інш.
Однієї з основних причин цих несприятливих тенденцій у соціальних відносинах суспільного розвитку сучасності є незреалізованість у досить повному обсязі принципів, що регулюють збалансованість інтересів членів суспільства і неефективність соціальних механізмів реалізації вимог ідей справедливості. Політичні, економічні і соціокультурні умови, що існують у даному суспільстві не завжди сприяють утвердженню історичної необхідності формування відповідної системи і механізмів соціально-орієнтованого державно-правового регулювання відносин між людьми. Усе це сказане актуалізує задачу наукового обґрунтування основних ідей, принципів, цінностей справедливого способу людського життя.
Актуальність обраної теми дисертаційного дослідження полягає також у тім, що нинішній етап розвитку людського суспільства і цивілізації має нагальну потребу в удосконалюванні основних принципів регулювання соціальних відносин як усередині конкретного суспільства, так і в глобальній системі, де, зокрема, справедливість, як одна з найважливіших цінностей політико-правового і гуманітарного напрямків суспільного розвитку, відіграє першорядну роль. У цьому контексті доцільність безупинного науково-теоретичного пошуку місця, ролі, значимості і практичних моделей реалізації соціальної справедливості в життєдіяльності людського суспільства повинна бути одним з головних напрямків соціально-філософського дослідження.
Науковий інтерес до вибраної нами теми дисертаційного дослідження викликаний ще і тією обставиною, що сучасні глобальні суспільні зв'язки людей, їхня кооперація здійснюються з урахуванням життєвих інтересів народів різних культур, де ідея соціальної справедливості історично розвивалася по-різному, внаслідок чого стає необхідним дослідження еволюції загальної концепції справедливості в соціально-історичному пізнанні, щоб виробити критерії її загальнолюдської орієнтації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ У СОЦІАЛЬНО-ІСТОРИЧНОМУ ПІЗНАННІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок