Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАННІ БІОЛОГІЇ І ХІМІЇ В МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖАХ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАННІ БІОЛОГІЇ І ХІМІЇ В МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖАХ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАННІ БІОЛОГІЇ І ХІМІЇ В МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
Лукащук Микола Миколайович
УДК 378.094 +371.134
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ
НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАННІ БІОЛОГІЇ І ХІМІЇ В МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖАХ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, міністерство освіти і науки, м. Тернопіль.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, Романишина Людмила Михайлівна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогічної майстерності та освітніх технологій, м. Тернопіль.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Клочко Віталій Іванович завідувач кафедри вищої математики Вінницького національного технічного університету;
кандидат педагогічних наук, доцент Жук Юрій Олексійович, завідувач лабораторії моніторингу якості освіти АПН України, м. Київ.
 
Провідна установа: Житомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться „17” квітня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: вул. Острозького, 32, м. Вінниця, 21100, 2-й поверх, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розісланий 15 березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Коломієць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Неперервний процес удосконалення професійної освіти в Україні пов’язаний із зміною соціально-економічних умов і науково-технічним прогресом, котрі висувають підвищені вимоги до підготовки фахівців різних галузей. У “Концепції державної політики інформатизації охорони здоров’я України” вказано: “Основним змістом державної політики... є необхідні методи, стратегія й тактика, спрямовані на ліквідацію відставання охорони здоров’я в галузі інформатизації від передових світових держав і прискорення входження в інформаційний простір міжнародного співробітництва...”
Особливо гостро це питання постало в системі організації навчально-виховного процесу медичних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації. Навчальні плани і програми, в основному, забезпечують сприятливі передумови для формування медичних працівників нової формації, але традиційні підходи до організації навчального процесу не дозволяють вирішити ці питання в повному обсязі. Саме це загострює суперечності між сучасними вимогами до випускника медичного коледжу та здатністю системи освіти їх задовольнити.
Поряд із малозабезпеченістю засобами нових інформаційних технологій (НІТ) є проблема стану інформаційної культури як викладачів, так і студентів, рівня комп’ютерної грамотності і відсутність навичок роботи з мережевими технологіями, що гальмує просування інформаційних технологій у навчальний процес. Опанування такими технологіями формує новаторські підходи випускників медичних навчальних закладів до вирішення виробничих завдань, орієнтує на професійну діяльність, розвиває вміння оцінювати ситуацію, адекватно діяти, проявляти творчість, виважено приймати рішення, розв’язувати нестандартні ситуаційні завдання.
Основи підготовки студентів до використання інформаційних технологій у професійній діяльності викладені в роботах Р. Гуревича, М. Жалдака, Ю. Жука, В. Клочка. Розвитку психолого-педагогічних проблем використання комп’ютерів у навчальному процесі присвячені праці Т. Ільїної, Ю. Машбиця, Н. Морзе, В. Монахова, Н. Тализіної. У дослідженнях Н. Апатової, І. Богданової, Л. Панченко, Л. Романишиної розглядаються питання про наукові основи навчання з використанням НІТ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В НАВЧАННІ БІОЛОГІЇ І ХІМІЇ В МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок