Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та розвиток історичної свідомості студентської молоді в Україні в період суспільних трансформацій (соціально-філософський аналіз)

Формування та розвиток історичної свідомості студентської молоді в Україні в період суспільних трансформацій (соціально-філософський аналіз)

Назва:
Формування та розвиток історичної свідомості студентської молоді в Україні в період суспільних трансформацій (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,05 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
Вашкевич Віктор Миколайович
УДК 165.12: 316.3(477)
Формування та розвиток історичної свідомості
студентської молоді в Україні
в період суспільних трансформацій
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Предборська Ірина Михайлівна,
Інститут вищої освіти АПН України,
старший науковий співробітник;
доктор філософських наук, старший науковий співробітник, Заслужений діяч науки і техніки України
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних досліджень, вчений секретар;
 
доктор філософських наук, професор,
Гавеля Володимир Леонтійович,
Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, завідувач кафедри філософії.
 
Провідна установа: Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, м. Київ, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться „29” березня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „ 7 ” лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Дослідження розвитку людини, її духовного світу в перехідних суспільствах, до яких належить і Україна, – одна із актуальних проблем, що постала перед вітчизняним суспільствознавством. Предмет особливої уваги, з боку науковців – це молодь, яка відіграє важливу роль в соціальній динаміці українського суспільства. Наше майбутнє значною мірою залежатиме від того, наскільки успішно молоде покоління буде спроможним осмислити та засвоїти загальнонаціональні ідеї та інтереси, втілити їх у життя.
Органічна, обумовлена природою, спрямованість молоді у майбутнє аж ніяк не відсторонює її від минулого. „Минуле і майбутнє – це дві сторони однієї медалі. Вони поєднуються сьогоденням. І якщо нині хтось і десь намагається ввійти у завтра, спираючись на фальсифіковане минуле, він матиме не що інше, як потворне майбутнє”.
Формування історичної свідомості студентської молоді – одне з найбільш складних завдань, що стоїть перед українським суспільством, перед системою освіти, в тому числі і вищими навчальними закладами. Вищу освіту у 2002/2003 навчальному роках здобувало майже 1,7 млн. молодих людей. Нинішній стан їхньої історичної свідомості, як свідчать результати соціологічних досліджень, надто суперечливий. І в цьому немає нічого дивного та не передбачуваного. Адже духовний світ молодої людини, що формується в умовах масштабних суспільних трансформацій, не може не бути складним і суперечливим. А саме такою є суспільна свідомість в Україні – не просто „розколотою” та „розірваною”, а атомізованою та амбівалентною. Вчені діагностують „гостродискомфортну кризу самоідентифікації” (М. Михальченко) українського соціуму, різних соціальних прошарків, в тому числі і молоді.
Криза ідентичності є виявом стану невизначеності щодо оптимального напряму розвитку суспільства, руйнуванням усталеної системи цінностей, конфронтаційною взаємодією різних суспільних сил. Основними проявами такої полярності є: розрив між утвердженням пріоритету особи в суспільно-політичному розвитку та широким декларуванням ідеї пріоритету загальнодержавних, загальнонаціональних інтересів; відсутність гармонії між національною ідентифікацією та іншими різновидами колективно-культурної ідентифікації; суперечливість між міфами про національну ідентичність та реальними потребами, інтересами і прагненням окремих груп населення, в тому числі і молоді; надмірна увага масової свідомості до ідеологічних (насамперед, національно забарвлених) цінностей замість прагматичних пропозицій у процесі реформування суспільного організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Формування та розвиток історичної свідомості студентської молоді в Україні в період суспільних трансформацій (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок