Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОВИМІРНЕ ЦИФРОВЕ УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ

БАГАТОВИМІРНЕ ЦИФРОВЕ УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ

Назва:
БАГАТОВИМІРНЕ ЦИФРОВЕ УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОЖЕЧНІКОВ ВАДИМ ФЕЛІКСОВИЧ
УДК 621.18 : 62-5
БАГАТОВИМІРНЕ ЦИФРОВЕ УПРАВЛІННЯ
БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ
05.13.07 – автоматизація технологічних процесів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизації теплоенергетичних процесів Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Демченко Владислав Олексійович, Одеський національний політехнічний університет, кафедра автоматизації теплоенергетичних процесів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Коханський Анатолій Йосипович, Одеська національна державна морська академія, завідувач кафедри автоматизації суднових паропотужних установок.
кандидат технічних наук, доцент Ковріго Юрій Михайлович, Національний технічний університет “КПІ”, завідувач кафедри автоматизації теплоенергетичних процесів.
Провідна установа: Національний університет харчових технологій, м. Київ.
Захист відбудеться 25.09.2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 20.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Даним часом на АЕС і теплоенергетичних підприємствах України йде заміна аналогових апаратних засобів локальних систем автоматичного управління технологічними процесами на мікропроцесорні управляючі комплекси, які мають величезну перевагу порівняно з аналоговою технікою. Однією з цих переваг є можливість реалізації нових схем і алгоритмів управління технологічними процесами. Однак, незважаючи на те, що на теперішній момент часу вже розроблено математичний апарат для створення цифрових багатовимірних систем регулювання, впровадження нової техніки здійснюється з використанням старих типових схем і алгоритмів регулювання, що не сприяє повному використанню потенціалу цифрової техніки.
Удосконалення автоматизованих систем управління технологічними процесами енергоблоків АЕС і промислових барабанних котлів є найважливішим способом підвищення їхньої ефективності та надійності і однією з необхідних умов підвищення якості і зниження собівартості кінцевого продукту, його конкурентоздатності як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, сприяє економічному зростанню і технічному престижу держави.
Актуальність теми
Ефективне управління барабанним парогенератором (ПГ) АЕС із ВВЕР, промисловим і енергетичним котлом у нормальних і аварійних режимах значною мірою забезпечує динамічну стійкість всього енергоблока або промислової установки. Найважливіший параметр, від якого залежить виконання цих функцій, – рівень води у ПГ, який необхідно підтримувати на визначеному нормативному значенні. Підвищення рівня в котлах приводить до збільшення вологості пари, закиду води у пароперегрівні поверхні та турбіну, зниження температури пари, гідроударів і ушкодження лопаткового апарата турбін, при неприпустимому зниженні рівня може порушитися циркуляція внаслідок улучення значної кількості пари в опускні труби і відбутися перепалення екранних труб котла. Зниження рівня в ПГ АЕС приводить до погіршення теплообміну і підвищення температури води першого контуру, а також до зменшення аварійного запасу води для охолодження реактора, підвищення рівня супроводжується збільшенням вологості і зменшенням потужності енергоблока.
Управління ділянкою живлення ПГ АЕС із ВВЕР даним часом здійснюється двома автоматичними системами регулювання: рівня води і витрати живильних турбонасосів (ЖТН). Робота цих систем взаємозалежна через об'єкт управління, однак розраховуються вони індивідуально, незалежно друг від друга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: БАГАТОВИМІРНЕ ЦИФРОВЕ УПРАВЛІННЯ БАРАБАННИМИ ПАРОГЕНЕРАТОРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок