Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ВТОРИННОГО ОСТЕОПОРОЗУ

РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ВТОРИННОГО ОСТЕОПОРОЗУ

Назва:
РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ВТОРИННОГО ОСТЕОПОРОЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМ. І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
МЕРЕЦЬКИЙ Віктор Миколайович
УДК 611.711-06:616.71-007.234-02:612.763
РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ЗА УМОВ
КОРЕКЦІЇ ВТОРИННОГО ОСТЕОПОРОЗУ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Федонюк Ярослав Іванович,
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри анатомії людини та гістології медичного факультету
Лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Ковешніков Володимир Георгійович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра анатомії людини, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 27 травня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська. 12).
Автореферат розісланий 23 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки збільшилась кількість клінічних станів, що супроводжуються втратою кісткової тканини – вторинним остеопорозом (ОП). Ці форми ОП досить різноманітні і, як правило, класифікуються у відповідності з причиною або назвою захворювання, фактором або видом медикаментозної терапії, які призвели до зниження кісткової маси.
Взаємозв’язок між дефіцитом статевих гормонів і порушенням мінерального обміну, що в свою чергу призводить до патологічних змін кісткової системи організму, безсумнівний (Е.М. Вихляева, 1997; В.В. Поворознюк, 1998; В.П. Сметник, 1998). Часте виникнення пухлин матки та яєчників у жінок України, що в певній мірі обумовлене екологічною “напруженістю” довкілля, потребує радикальних хірургічних втручань, які прискорюють прогресування обмінно-ендокринних проявів, і, як наслідок, настання остеопорозу.
Головне, що відрізняє остеопороз від інших захворювань опорно-рухового апарату, це майже повна відсутність клінічних проявів до виникнення остеопоротичних переломів, які не тільки погіршують якість життя хворих, але й безпосередньо загрожують йому (С.С. Родионова и соавт., 1991; Т.Ф. Татарчук, В.В. Поворознюк, 2000; S. Gonneli et al., 1995; B.L. Riggs, L.J. Melton, 1995; J.A. Kanis, E.V. Mclockey, 1999). За даними В.В. Поворознюка (1998), за віковий період від 30 до 80 років мінеральна щільність кісткової тканини (МЩКТ) знижується у жінок в середньому на 33З огляду на те, що кісткову масу відновити після першого перелому важко, а зруйновану трабекулярну мікроархітектоніку майже неможливо, актуальними є профілактика і лікування остеопорозу та його ускладнень.
Проведений аналіз джерел літератури, а також даних проспективних контрольованих досліджень, свідчить про доцільність використання препаратів кальцію і вітаміну D у профілактиці та лікуванні системного ОП (Ю. Вендел, Я. Венделова, 1997; Л. Рожинская, 1999; N.A.1994; M.C.P.J.1996). Є повідомлення, що кальцій позитивно діє на кісткову тканину у разі застосування його впродовж перших п’яти років після менопаузи, коли переважає втрата кісткової маси через дефіцит естрогенів (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ КІСТОК СКЕЛЕТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ВТОРИННОГО ОСТЕОПОРОЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок