Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ ТВІР У КОНТЕКСТІ ПІЗНАННЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі творчості Івана Франка та Наталії Кобринської)

ХУДОЖНІЙ ТВІР У КОНТЕКСТІ ПІЗНАННЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі творчості Івана Франка та Наталії Кобринської)

Назва:
ХУДОЖНІЙ ТВІР У КОНТЕКСТІ ПІЗНАННЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі творчості Івана Франка та Наталії Кобринської)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ЯНКО Жанна Василівна
УДК. 100.7
ХУДОЖНІЙ ТВІР У КОНТЕКСТІ ПІЗНАННЯ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
(на прикладі творчості Івана Франка та Наталії Кобринської)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Біленко Тетяна Іванівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка, професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Димитрова Людмила Михайлівна,
завідувач кафедри політології, соціології та соціальної роботи
Національного технічного університету
“Київський політехнічний інститут”
кандидат філософських наук
Левченко Олена Григорівна,
старший науковий співробітник
Державного центру театрального мистецтва
імені Леся Курбаса
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться 26 квітня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою 01014, вул.Бастіонна, 9, зал засідань, 9-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9, 8-й поверх.
Автореферат розісланий 24 березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С.Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми дисертації визначається нинішньою суспільною ситуацією українського соціуму, станом культури, духовного життя загалом та станом пізнання сучасних соціальних реалій. Повернення до проблем минулої епохи через нове “прочитання” художнього твору дозволяє глибше збагнути специфіку сьогодення. Суб’єктивність митця та заанґажованість читача вносять свої корективи в об’єктивність пізнання соціальної дійсності. Порівняльний (зіставний) аналіз художнього бачення картини світу у творчості Івана Франка та Наталії Кобринської приводить до знаходження типових рис духовного життя галицького суспільства на межі ХІХ – ХХ століть.
Для осмислення сучасних проблем цивілізаційного розвитку та його подальшої перспективи можна використати зіставлення українських реалій “межової” ситуації століть ХІХ і ХХ та ХХ і ХХІ. Події столітньої давнини зафіксовані у численних теоретичних дослідженнях (економічних, політичних, ідеологічних тощо) і відображені у художніх творах. Саме художні твори є важливим джерелом вивчення соціальної дійсності: в них сконцентроване художнє осмислення тогочасних подій через суб’єкта-автора-творця. Якщо форма подачі думки глибоко зачіпає лише почуття громадян, то суспільство у програші, оскільки бере гору не раціо, а емоціо.
В українському суспільстві відбулися колосальні соціальні та політичні зміни, які потребують нових ґрунтовних теоретичних досліджень духовно-культурних реалій. Перехід від тривалої нищівної тоталітарної форми правління до демократично-правового суспільства спонукає відмовитися від віджилих старих форм мислення, догм та стереотипів-шаблонів, пробуджує процес переосмислення цінностей. Уважне дослідження минулого означає не повторення його помилок; а є способом уникнення їх. Іван Франко пройшов вельми складний життєвий шлях, не залишався осторонь соціально-політичних, літературо- і мистецтвознавчих баталій, послідовно захищав інтереси трудящих і закликав до активних дій проти визиску і гноблення. Його соціальні та художні ідеали суголосні з прогресом, вони маніфестуються персонажами прозових і поетичних творів великої та малої форм. Творчість Івана Франка і Наталії Кобринської свідчить, що соціальні, національні, світоглядні, моральні, естетичні проблеми глибоко цікавили цих авторів і знайшли у їхній спадщині переосмислення і мистецьке відтворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ ТВІР У КОНТЕКСТІ ПІЗНАННЯ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ (на прикладі творчості Івана Франка та Наталії Кобринської)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок