Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємозв’язане навчання видів мовленнєвої діяльності учнів основної школи в процесі підготовки та створення текстів

Взаємозв’язане навчання видів мовленнєвої діяльності учнів основної школи в процесі підготовки та створення текстів

Назва:
Взаємозв’язане навчання видів мовленнєвої діяльності учнів основної школи в процесі підготовки та створення текстів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,26 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Статівка Валентина Іванівна
УДК 373.5.016:811.161.1
Взаємозв’язане навчання видів
мовленнєвої діяльності учнів основної школи
в процесі підготовки та створення текстів
13.00.02 – теорія і методика навчання російської мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального та російського мовознавства Сумського держаного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Пашківська Наталія Арсенівна,
пенсіонер
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Іваненко Валентин Кузьмич,
Запорізький державний університет,
професор кафедри методики викладання
філологічних дисциплін
доктор філологічних наук, професор
Молотаєва Наталія Віталіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови;
доктор педагогічних наук, професор
Онкович Ганна Володимирівна,
Інститут вищої освіти АПН України
завідувач відділу теорії та методики
гуманітарної освіти
Провідна установа: Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться __2 березня __ 2006 року о ___14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26. 053. 07 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано __1 лютого___ 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Кравець


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток національної системи освіти в Україні йде шляхом гуманізації, про що свідчать зміст реформ, сутність державних документів, які визначають стан і перспективи освіти: Закон України про мову, Державна національна програма “Освіта” (“Україна XXI століття”), Національна доктрина розвитку освіти в Україні у XXI столітті, Державний стандарт базової і повної середньої освіти та ін. У кожному з документів визначаються принципи, що мають домінувати в ході структурно-змістовних і процесуальних перетворень: особистісна орієнтація навчання, соціокультурна спрямованість, комунікативно-діяльнісний підхід до навчання.
У стані реструктуризації знаходиться і лінгвістична освіта. Процес змін у системі лінгвістичної освіти в Україні ускладнений тим, що в країні проживають громадяни понад ста національностей, і всі вони мають забезпечені Конституцією України (ст. 53) права на навчання і виховання в дусі своїх національних традицій, у дусі взаємопізнання і поваги до державної мови і мов та культур різних етнічних груп нашої країни, права на вивчення рідної мови й удосконалення її методики. Унаслідок чого в методиці на перший план висуваються проблеми інтегративного характеру (актуальні для вивчення мови кожної національності, що проживає в країні). Найважливішою поміж цих проблем є взаємозв’язане навчання видів мовленнєвої діяльності, що в нашому дослідженні розглядається на базі рідної російської мови.
Взаємозв’язане навчання передбачає: а) рівнобіжне навчання усіх видів мовленнєвої діяльності на основі спільного мовно-мовленнєвого матеріалу; б) послідовність у роботі з видами мовленнєвої діяльності (від рецептивних видів – до продуктивних); в) управління формуванням предметного плану висловлювань; г) керівництво самостійною інтелектуально-мовленнєвою діяльністю.
Досвід розвитку методики навчання мов на комунікативній основі показує, що на етапі початкового її впровадження домінує не взаємозв’язане, а диференційне навчання кожного виду мовленнєвої діяльності окремо. Зараз методика навчання рідної мови знаходиться на такому етапі свого розвитку, коли стало можливим і запитаним взаємозв’язане навчання видів мовленнєвої діяльності як найбільш ефективний шлях формування мовленнєвих умінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Реферат на тему: Взаємозв’язане навчання видів мовленнєвої діяльності учнів основної школи в процесі підготовки та створення текстів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок