Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оздоровчо–прикладне фізичне виховання студентів спеціального медичного відділення з використанням тренажерних пристроїв

Оздоровчо–прикладне фізичне виховання студентів спеціального медичного відділення з використанням тренажерних пристроїв

Назва:
Оздоровчо–прикладне фізичне виховання студентів спеціального медичного відділення з використанням тренажерних пристроїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Рівненський державний гуманітарний університет
Чабан Інна ПетрІвна
УДК 796.071.5:614.2.
Оздоровчо–прикладне фізичне виховання студентів спеціального медичного відділення з використанням тренажерних пристроїв
24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Рівне – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному лінгвістичному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Дубогай Олександра Дмитрівна, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, завідувач кафедри фізичної культури та здоров’я
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Поташнюк Раїса Захарівна, Міжнародний університет “РЕГІ” імені академіка Степана Дем’янчука, завідувач кафедри фізичної реабілітації;
кандидат педагогічних наук, доцент
Богініч Ольга Любомирівна, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, доцент кафедри дошкільної педагогіки
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, відділ науково-організаційної роботи, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту
Захист відбудеться “ 5 ” грудня 2002р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 47.053.01 у Рівненському державному гуманітарному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Рівненського державного гуманітарного університету за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Остафова, 31.
Автореферат розісланий 4 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осьмак Л.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Фізична культура – це частина загальної культури людини, духовного надбання суспільства, що використовуєтся для фізичного загартування. На жаль, все ще існує недостатня освіченість нашого суспільства з питань здорового способу життя та основ оздоровчої фізичної культури.
Зміна екологічної обстановки, зниження фізичних навантажень, зростання нервово-психічних напружень, потоку інформації – все це стимулює розвиток різних хвороб, а також сприяє “змоложенню” тих, які раніше були притаманні людям старших вікових категорій (О.Д. Дубогай, 1995; Р.З. Поташнюк, 1997).
За останні п’ять років частота захворювань на серцево-судинні хвороби в молодому віці збільшилась у 2-2,5 рази, смертність від ішемічної хвороби серця серед молоді за останні 10 років збільшилась на 5-15%. Поширюється наявність підвищеного артеріального тиску серед молоді (О.А. Пирогова, 1989).
Проблема фізичної підготовки студентів, зміцнення їх здоров’я засобами фізичної культури привертає увагу багатьох дослідників. Багато авторів (А.В. Магльований, 1998; Б.М. Мицкан, 1996; І.П. Волков, 1988; Н.П. Голева, 1999; О.Д. Дубогай, 2002) розглядають формування потреби студентів у фізичній підготовці як процес свідомих, безперервних педагогічних дій, які неможливі без мотиваційних установок особистості. Мотивація забезпечує позитивні зрушення в орієнтації цінностей і підвищує активність студентів.
Відповідно до наукових даних існують установчі вимоги з фізичного виховання, які спрямовані на розвиток рухових якостей і забезпечення фізичної підготовки студентів.
Реалізація вимог програми наштовхується на ряд проблем. Ці проблеми ускладнюються тим, що загальноосвітня школа не вирішує повною мірою завдання фізичного розвитку і фізичної підготовки молоді. Студенти першого року навчання, як показало дослідження (Козлова С.І., 1991, Попов М.Д., 2002, Дубогай О.Д., 1995), ні психологічно, ні фізично не підготовлені до занять фізичною культурою в рамках вимог вузівської програми з фізичного виховання.
Особливе значення фізичне виховання набуває для тих студентів, хто в зв’язку з перенесеними захворюваннями не може повною мірою використовувати можливості загальноприйнятої системи фізичного виховання.
Раціональне й ефективне використання засобів і методів фізичної культури є актуальною задачею, тим більше, що в навчальних закладах досить велика кількість студентів мають відхилення в стані здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Оздоровчо–прикладне фізичне виховання студентів спеціального медичного відділення з використанням тренажерних пристроїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок