Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І АНАЛІЗ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ

ОБЛІК І АНАЛІЗ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ

Назва:
ОБЛІК І АНАЛІЗ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тернопільська академія народного господарства
Литвин Надія Богданівна
УДК 657.1:336.417
ОБЛІК І АНАЛІЗ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ
КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі грошового обігу і кредиту Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівникдоктор економічних наук, професор
Сопко Василь Васильович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри бухгалтерського обліку і аудиту в промисловості
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор
Рудницький Василь Степанович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
завідувач кафедри аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Галас Анатолій Миколайович,
Тернопільська академія народного господарства, доцент кафедри економічного аналізу
Провідна установаКиївський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра обліку і аудиту,
Кабінет Міністрів України, м.Київ.
Захист відбудеться “22грудня 2000 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м.Тернопіль, вул.Львівська, 11, ауд.№ 1300.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства.
Автореферат розісланий “21” листопада 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент З.В.Задорожний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі розвитку вітчизняної банківської системи та її інтеграції у міжнародний фінансовий простір виникає гостра необхідність теоретичного дослідження діяльності комерційних банків у сфері валютних операцій. Банківська діяльність тісно пов’язана із зовнішньою торгівлею, міжнародним рухом капіталів і кредитів, виробничим та науково-технічним співробітництвом між країнами, міграцією робочої сили, туризмом й іншими формами міжнародних економічних відносин. У зв’язку з цим ефективність діяльності комерційних банків на валютних ринках має безпосередній вплив на фінансові результати його клієнтів.
Валютні операції є відносно новою сферою діяльності для українських комерційних банків. Водночас позитивна тенденція щодо збільшення видів та обсягів валютних операцій свідчить про те, що вони розвиваються прискореними темпами, і сьогодні займають вагоме місце у діяльності вітчизняних банків.
Валютні операції є одним із найскладніших і найризикованіших видів банківського бізнесу, які можуть бути як джерелом значних прибутків, так і збитків. Це зумовлює необхідність вдосконалення їх регулювання, а також підвищення ролі бухгалтерського обліку та аналізу в процесі управління валютними операціями комерційних банків.
Значний внесок у становлення і розвиток обліку та аналізу в комерційних банках зробили як зарубіжні вчені (В.Беті, П.Блан, Ж.Вігуру, Р.Дале, І.А.Єфрємов, П.Касон, Дж.Маккензі, Д.Малет, Ю.С.Маслєнчєнков, В.К.Нємчінов, К.Г.Парфьонов, М.Піраєр, А.Прост, З.Г.Шірінська, Дж.Хітчінс, М.Хог та ін.), так і вітчизняні науковці (А.М.Галас, А.М.Герасимович, О.Д.Заруба, Л.М.Кіндрацька, О.І.Кірєєв, В.Н.Кочетков, К.Раєвський, Т.Раєвська, М.І.Савлук, П.М.Сенищ, В.В.Сопко, Р.І. Тиркало, З.І.Щибиволок та ін.). Однак у спеціальній економічній літературі не знайшли відповідного висвітлення питання методики бухгалтерського обліку та аналізу банківських валютних операцій.
Не зважаючи на перехід банківської системи України на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та активізацію процесів вдосконалення методології бухгалтерського обліку і звітності, найменш розробленими залишаються питання, пов’язані з регламентацією обліку валютних операцій комерційних банків. Зокрема, в Україні не регламентована і не знайшла відображення у працях вітчизняних вчених проблема трансляції фінансової звітності зарубіжних підрозділів комерційних банків; методика обліку валютних деривативів; потребує вдосконалення діюча практика обліку фінансових результатів від проведення валютних операцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБЛІК І АНАЛІЗ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок