Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ГОСТРА ІШЕМІЯ-РЕПЕРФУЗІЯ МІОКАРДА:РОЛЬ СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ГОСТРА ІШЕМІЯ-РЕПЕРФУЗІЯ МІОКАРДА:РОЛЬ СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ГОСТРА ІШЕМІЯ-РЕПЕРФУЗІЯ МІОКАРДА:РОЛЬ СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
IНСТИТУТ ФIЗIОЛОГIЇ ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ЮЗЬКІВ МАРТА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 616-092.9+616.127-005.8+
612.173+615.22+615.27
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ГОСТРА ІШЕМІЯ-РЕПЕРФУЗІЯ МІОКАРДА:РОЛЬ СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ
14.03.04.- Патологічна фізіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004


????p?????? ? p??????.
P????? ???????? ? ??????? ????????????????? ???????????
????????? ?????????? ??. ?.?.?????????? ??? ??p????
???????? ??p?????: | ???????? ??? ???????, ?????? ???????? ????
???????? ??????? ???????????,
???????? ?????????? ??. ?.?.?????????? ??? ??p????,
????????? ???????? ????????????????? ???????????
???????? ????????: |
доктор медичних наук
Соловйов Анатолій Іванович,
Інститут фармакології та токсикології АМН України, головний науковий співробітник відділу експериментальної терапії
доктор медичних наук
Орлова Ніна Миколаївна,
Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України, провідний науковий співробітник
???????? ????????: |
Кафедра патологічної фізіології
Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця АМН України
?????? ??????????? 24 лютого 2004 p. о 14 ?????? ?? ????????? ??????????????? ?????? p??? ?-26.198.01 ?p? I???????? ?????????? ??. ?.?.?????????? ??? ??p???? ?? ??p????: 01024, ?. ????-24, ???. ??????????, 4.
? ????p?????? ????? ???????????? ? ?????????? ????????? ??????????
??. ?.?.?????????? ??? ??????? ?? ???????: 01024, ?. ????-24, ???. ??????????, 4.
????p???p?? p????????? "22" січня 2004 p.
?????? ???p???p
??????????????? ?????? p???,
?????p ??????????? ???? ??p?????-??p??? ?.?.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з сучасними дослідженнями оксид азоту (NО) розглядається як новий важливий фізіологічний регулятор функцій організму та метаболізму клітин, з яким пов'язане уявлення про NО/NOS систему, що здатна впливати на активність ендогенних систем організму.
Протягом останніх двох десятиліть накопичено значний експериментальний матеріал про вплив NО на клітини крові та ефекторні елементи серцево-судинної системи за фізіологічних і патологічних умов. Але нині їх численність не пояснює механізми та напрямки дії цієї універсальної сполуки. Ціла низка публікацій вказує на участь NО, як патогенетичного фактора, у розвитку патологічних станів, зокрема інфаркту міокарда, гіпертензії, стенокардії, атеросклерозу, діабетичної ангіопатії та інших [Panza J. et al., 1990; Dusting G., 1995; Marin J. et al., 1999].
Незважаючи на численні дослідження, присвячені ролі оксиду азоту в патогенезі гострого інфаркту міокарда, досі не існує єдиної думки з цього приводу, більше того дані різних авторів суперечливі. З одного боку вважають, що оксид азоту відіграє кардіопротекторну роль [Рabla R. et al., 1996; Toit E. et al., 1998; Jones S. et al., 2003] і гальмування його синтезу погіршує, а активація біосинтезу NО досить ефективно зменшує ішемічні та реперфузійні пошкодження міокарда [Pernov J. et al., 1996; Kumar K. et al., 2003; Yamashiro S. et al., 2003] і зменшує кількість фібриляцій серця [Рabla R. et al., 1996]. З іншого - є дані про те, що інгібування утворення NO зменшує пошкодження серця при гострому інфаркті міокарда [Naseem S. et al., 1995; Matsuoka H., et al., 1998]. Такі протилежні думки можуть бути обумовлені різними умовами проведення дослідів, більшість з яких здійснені на ізольованому, перфузованому штучними сольовими розчинами серці, що повністю виключає більшу частину нервової та гуморальної регуляції функціонування серця. Інша велика частина досліджень виконана на тваринах з відкритою грудною порожниною та перикардом, що викликає значні вегетативні розлади в респіраторній та серцево-судинній сиcтемі, а також в ланках нервової та гуморальної регуляції і значні зміни в діяльності серця після торакотомії (наприклад, значне падіння ударного об'єму). Така травматична процедура викликає зміни гормонального та цитокінового фону, що не може не впливати на реакції системи NO, яка тісно пов’язана з іншими ланками регуляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ГОСТРА ІШЕМІЯ-РЕПЕРФУЗІЯ МІОКАРДА:РОЛЬ СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок