Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СТРОКІВ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА УДОБРЕННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ГРЕЧКИ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СТРОКІВ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА УДОБРЕННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ГРЕЧКИ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СТРОКІВ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА УДОБРЕННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ГРЕЧКИ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПОДІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНО-ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОЛТОРЕЦЬКА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 633.15:631.52
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СТРОКІВ,
СПОСОБІВ СІВБИ ТА УДОБРЕННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ГРЕЧКИ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Кам'янець-Подільський – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор ЗІНЧЕНКО Олександр Іванович, Уманський державний аграрний університет, завідувач кафедри рослинництва.
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
БІЛОНОЖКО Володимир Якович, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, завідувач кафедри екології та основ сільського господарства;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент ДМИТРИШАК Михайло Ясонович, Національний аграрний університет м. Київ, доцент кафедри рослинництва та кормовиробництва.
Провідна установа: | Полтавська державна аграрна академія
Міністерства аграрної політики України,
м. Полтава.
Захист відбудеться 11 квітня 2007 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 71.831.01 у Подільському державному аграрно-технічному університеті за адресою: Україна, 32316, вул. Шевченка, 13, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Подільського державного аграрно-технічного університету за адресою: Україна, 32316, вул. Шевченка, , м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область.
Автореферат розісланий 9 березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
С.О. Гойсюк


Актуальність теми Гречка – одна з основних круп’яних культур, що вирощується в Україні з давніх часів. Гречана крупа за своєю поживністю, смаковими і дієтичними якостями – незамінний продукт харчування. Проте, не зважаючи на такі найцінніші властивості, валові збори зерна цієї культури не забезпечують повною мірою переробну промисловість. В першу чергу це пов’язано з особливостями її біології і невисокою врожайністю. У наш час склалися об’єктивні передумови, які дозволяють виявити особливості продукційного процесу, що обумовлюють підвищення врожайності гречки. Одним із підходів до вирішення цієї проблеми є порівняльний аналіз характеру змін продукційного процесу сучасних сортів під впливом фону мінерального живлення, строків і способів сівби. Розробка даного питання на сучасному етапі розвитку сільськогосподарської науки і виробництва має важливе теоретичне і практичне значення та визначає актуальність теми наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Наукові дослідження проводили відповідно до тематичних планів Уманського державного аграрного університету (УДАУ) (номер державної реєстрації 0100U000461).
Мета і завдання досліджень Мета досліджень – виявити основні тенденції в зміні морфологічних ознак і біологічних властивостей сучасних сортів гречки в умовах нестійкого зволоження правобережного Лісостепу України. Мета досягалася шляхом вивчення впливу фону живлення, строків і способів сівби та погодних умов на:
– морфологічні параметри рослин;
– ріст і розвиток рослин;
– польову схожість насіння, густоту і виживання рослин;
– фотосинтетичну діяльність посівів;
– процес формування врожайності та елементів її структури;
– зв’язок рівня врожайності з господарсько цінними ознаками;
– економічну ефективність вирощування гречки.
Об’єкт досліджень – процес формування продуктивності посівів та продовольчої якості зерна досліджуваних сортів гречки.
Предмет дослідження – строки, способи сівби та удобрення гречки, умови та фактори, що впливають на урожайність і якість зерна.
В процесі виконання роботи використовували загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: висування робочих гіпотез – під час вибору напрямів наукових досліджень; експерименту – з метою дослідження об’єкту та процесів, що проходять в ньому; аналізу і синтезу – під час розчленування об’єкту для детальнішого вивчення та поєднання проаналізованих частин об’єкта в єдине ціле; індукції та дедукції – під час виділення кращих варіантів для їхнього впровадження у виробництво та при проведенні біометричного аналізу; абстрагування – під час виділення найістотніших зв’язків у досліджуваному об’єкті; польовий, лабораторний, візуальний – під час реєстрації фенологічних фаз; кількісно-ваговий – під час визначення вологості ґрунту, урожайності та елементів її структури; хімічний – під час визначення якості продукції; математично-статистичний – для оцінки достовірності одержаних результатів досліджень; розрахунково-порівняльний – для оцінки економічної ефективності одержаних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СТРОКІВ, СПОСОБІВ СІВБИ ТА УДОБРЕННЯ РІЗНИХ СОРТІВ ГРЕЧКИ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок