Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКВІДАЦІЯ НОВОЇ БУРЖУАЗІЇ УКРАЇНИ (1928-1932 рр.)

ЛІКВІДАЦІЯ НОВОЇ БУРЖУАЗІЇ УКРАЇНИ (1928-1932 рр.)

Назва:
ЛІКВІДАЦІЯ НОВОЇ БУРЖУАЗІЇ УКРАЇНИ (1928-1932 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,12 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Щербина Ірина Володимирівна
УДК 94(477)”1928/1932”
 
ЛІКВІДАЦІЯ НОВОЇ БУРЖУАЗІЇ УКРАЇНИ (1928-1932 рр.)
 
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ВОЛОСНИК Юрій Петрович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
професор кафедри історії Росії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГРЕЧЕНКО Володимир Анатолійович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України,
начальник кафедри історії державності України та українознавства
кандидат історичних наук, професор
ПЛИСКО Леонід Миколайович,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри історичних дисциплін
Захист відбудеться 22 лютого 2008 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 17 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід до ринкової економіки після розпаду Радянського Союзу створив умови для формування нової верстви українського суспільства – приватних підприємців, які з часом повинні стати основою середнього класу. Але приватне підприємництво існувало і в царській Росії, і за радянських часів. І як показує досвід суспільно-економічного розвитку ХІХ-ХХ ст., ринкова економіка є поки що єдиним шляхом до підвищення добробуту всього населення. З цим тимчасово, у 20-х роках минулого століття, вимушені були погодитися непримиримі борці з приватною власністю – російські більшовики, які визнали нову економічну політику як єдино можливий вихід з кризового становища. Період непу як доба всебічної трансформації тогочасного суспільства дуже нагадує реалії сьогодення. На початку 90-х років ХХ ст. Україна знов опинилася на перехідному етапі – від радянського „розвинутого” соціалізму до ринкового капіталізму. За таких умов актуального значення набуває всебічне та системне вивчення, критичне переосмислення та практичне використання величезного досвіду приватного підприємництва в роки здійснення в Україні нової економічної політики. Використання багатого досвіду непу дозволить уникнути численних помилок та прорахунків при розробці та здійсненні державної політики підтримки малого та середнього бізнесу, сприятиме створенню оптимальних умов для розвитку всіх форм підприємництва в нашій країні. У той же час аналіз процесу ліквідації непу дозволить показати, яку деструктивну роль може відігравати держава в разі, коли її втручання в економіку набуває масованого характеру. Важливим є також і соціальний аспект проблеми. Ліквідація приватнопідприємницького сектора в економіці супроводжувалася процесами декласування підприємців та членів їхніх сімей, що зазнавали жорстоких утисків та соціально-політичної дискримінації з боку радянської держави.
Зазначена проблематика ще не знайшла достатнього наукового висвітлення, оскільки тривалий час тема ліквідації приватного підприємництва в Україні та ролі держави в цьому процесі не розглядалася як актуальна. І лише в наш час було створено необхідні умови для об’єктивного та глибокого дослідження різних аспектів даної проблеми.
Зв’язок роботи з планами наукових робіт установи. Обрана тема дисертації тісно пов’язана з науковими дослідженнями кафедри історії Росії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна в рамках теми „Нова економічна політика” (номер державної реєстрації 01984005311).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЛІКВІДАЦІЯ НОВОЇ БУРЖУАЗІЇ УКРАЇНИ (1928-1932 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок