Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні і методологічні засади дидактичних завдань з педагогіки у процесі підготовки та вдрскрналення вчителів

Теоретичні і методологічні засади дидактичних завдань з педагогіки у процесі підготовки та вдрскрналення вчителів

Назва:
Теоретичні і методологічні засади дидактичних завдань з педагогіки у процесі підготовки та вдрскрналення вчителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,89 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕПКА
СІТАРСЬКА Барбара
УДК
37.026:001.12:378.126(438)
Теоретичні і методологічні засади дидактичних завдань
з педагогіки
у процесі підготовки та вдрскрналення вчителів
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступення
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка та Підляській академії, Інституту педагогіки, кафедрі дидактики, м. Сєльдце (Польща)
Науковий консультант – доктор педагогічних наук, професор,
Кемінь Семен Петрович, декан
Факультету романо-германської
Філології Дрогобицького державного
педагогічного університету імені Івана
Франка
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор,
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології
Професійної освіти АПН України,
головний науковий співробітник
відділу дидактики професійної освіти,
м. Київ
доктор педагогічних наук, професор
кафедри педагогіки і психології,
Барбіна Єлизавета Сергіївна,
Херсонський державний університет,
Міністерство освіти і науки України,
м. Херсон.
доктор педагогічних наук, професор
кафедри педагогіки і психології,
Сагарда Володимир Васильович,
Ужгородський національний
університет, Міністерство освіти і
науки України, м. Ужгород.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет імені Г. Сковороди.
Захист відбудеться 20 травня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
З длсертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка ( 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64).
Загальна характеристика роботи
Сучасне європейське суспільство зазнає могутньої трансформації, яка викликана переважно розвитком міжнародної торгівлі, інтенсивним розвитком і зростанням науково-технічного прогресу, глобалізацією культури та освіти, а також становленням інформаційного суспільства на основі Інтернету. Перелічені суспільні зміни ставлять конкретні вимоги перед сучасними науковими дисциплінами, сприяють тому, що наука розвивається у широких міждисциплінарних вимірах. Педагогіка належить до гуманітарних наук, тому, зрозуміло, що вона особливо піддається дедалі сильнішому тискові з боку інших дисциплін, в тому числі дисциплін, які до цього часу були досить далекими від педагогіки і її не стосувалися (наприклад, кібернетика, інформатика, інформаційні технології). У результаті зростаючої в педагогіці інтердисциплінарності з'являється так звана медіальна педагогіка.
Нова епоха цивілізації повинна характеризуватися відкритістю, швидким і дешевим обміном інформацією, перманентною освітою і активнішою працездатністю. Вона створює нові можливості для системи виховання і навчання та модифікує способи впливу сучасних інститутів і підприємств, що в свою чергу впливає на зміст, методи і стратегії навчання на різних його рівнях.
Нові умови устрою в Польщі, як і в Україні, вимагають зміни концепції практики мислення і діяльності. Передусім ми повинні усвідомити, чим є освіта і якою вона повинна бути в Польщі на порозі XXI століття. Обов'язковим є визначення стратегії освіти, принаймні її інституційних форм. Такою стратегічною лінією сучасного розвитку освіти є гуманізація, бо тільки цей процес дозволяє розглядати освіту як можливість самореалізації людини в культурі.
У сучасних польських реаліях глибоких суспільно-політичних і культурних змін останніх років найвагомішою може бути сфера освіти, тому саме вчителі найбільше відповідальні за творення якісно нового життя, нового суспільного, культурного і освітнього порядку - через нові знання, нові враження, творення нових особистостей, демократичного способу мислення і діяльності. Роль, яку виконує сучасний вчитель, - це роль мислячого практика-новатора і водночас інтелектуала, який веде свідомо і професійно суспільно-педагогічну та культурну діяльність у школі і найближчому середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: Теоретичні і методологічні засади дидактичних завдань з педагогіки у процесі підготовки та вдрскрналення вчителів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок