Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА ЯК СУБ'ЄКТ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ

ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА ЯК СУБ'ЄКТ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА ЯК СУБ'ЄКТ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАТРАКОВА Ірина Вікторівна
УДК 321.01
ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА
ЯК СУБ'ЄКТ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ВЛАДИ
В ДЕМОКРАТИЧНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ
23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських і соціальних наук Севастопольського національного технічного університету.
Науковий керівник: кандидат політичних наук, доцент ТИХОМІРОВ Сергій Іванович, Севастопольський національний технічний університет, доцент кафедри філософських і соціальних наук.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор НАУМКІНА Світлана Михайлівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, завідувач кафедри політичних наук, м. Одеса;
 
кандидат політичних наук, доцент Кривошеїн Віталій Володимирович, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри політології.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “30” січня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “7” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент М.А. Шепєлєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З прийняттям Конституції України 1996 р. де-юре закінчився процес формування політичної системи нашої країни. Однак, глибокі зміни, що відбулися в українському суспільстві, на протязі 1996-2002 років, де-факто, створили абсолютно нову суспільно-політичну ситуацію, що характеризується істотним дисбалансом у системі співвідношення позицій вищої державної влади. Конституційна реформа, що була ініційована Президентом України у березні 2003 року передбачає перебудову державних та суспільних інститутів відповідно до загальновизнаних демократичних доктрин. Обов'язки гаранта демократичного конституційного ладу, голови держави і об'єм владних повноважень роблять Президента України головним суб'єктом цього процесу.
Складність вирішення даної проблеми полягає в тому, що незалежно від цілеспрямування політичних акторів, що тлумачать про демократію, в будь-якому суспільстві з різною потужністю, але одночасно діють декілька альтернативних концепцій демократії. У той же час, юридично кодифікована і панує якась одна з них. Саме тому політична влада звичайно вимушена діяти антидемократично по відношенню до альтернативної концепції. Ситуація посилюється тим, що найвищі інститути державної влади завдяки їх стійкості, мобільності та ресурсоємності можуть підтримувати і насаджувати навіть ті норми і цілі, які не цілком відповідають інтересам суспільства, як цілісності, або навпаки - інтереси окремих, зазвичай найбільш активних індивідуумів і соціальних груп не враховуються та навіть приносяться в жертву цілому. Виникає значний дисбаланс інтересів, що ставить під загрозу існування демократичного суспільного ладу. Саме така ситуація, що іменується в літературі як модернізаційний синдром, складається сьогодні в Україні. У зв'язку зі сказаним, виникає завдання вироблення об'єктивних показників, якими повинен керуватися голова держави, щоб судити про сприятливі або несприятливі тенденції в політичній системі України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тему даного дисертаційного дослідження затверджено Вченою Радою Севастопольського національного технічного університету. Обраний напрям дослідження пов'язаний з розробкою наукової теми “Політична влада та політична участь”, що її здійснює кафедра філософських та соціальних наук Севастопольського національного технічного університету.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА ЯК СУБ'ЄКТ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ВЛАДИ В ДЕМОКРАТИЧНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок