Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕВОЛЮЦІЙНОЇ МОРФОЛОГІЇ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН В УКРАЇНІ (кінець ХІХ – перша третина ХХ ст.)

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕВОЛЮЦІЙНОЇ МОРФОЛОГІЇ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН В УКРАЇНІ (кінець ХІХ – перша третина ХХ ст.)

Назва:
ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕВОЛЮЦІЙНОЇ МОРФОЛОГІЇ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН В УКРАЇНІ (кінець ХІХ – перша третина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,74 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА НАУКОВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА БІБЛІОТЕКА
ДЕФОРЖ Ганна Володимирівна
УДК 591.4:597/599 (477) "18/19"
ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕВОЛЮЦІЙНОЇ МОРФОЛОГІЇ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН В УКРАЇНІ
(кінець ХІХ – перша третина ХХ ст.)
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий
співробітник, заслужений працівник сільського господарства
України, член-кореспондент УААН
РИЖУК Сергій Миколайович
Верховна Рада України, народний депутат України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КУЧЕР Володимир Іванович
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. О.Ф. Кураса
Національної академії наук України, головний науковий співробітник
відділу етноісторичних досліджень
доктор біологічних наук, професор
ПИЛИПЧУК Олег Ярославович
Київський університет економіки і технологій транспорту
Міністерства транспорту та зв'язку України
завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності
Захист відбудеться “27” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.373.01 у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці УААН за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, читальний зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці УААН ( 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).
Автореферат розісланий “23” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник С.Д. Коваленко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історико-науковий аналіз становлення та розвитку еволюційної морфології в Україні є надзвичайно важливим для осмислення сучасних проблем її розвитку. Разом з тим вивчення морфології тварин є підґрунтям досліджень з макроеволюції й філогенії, а отже, загальних побудов в еволюційній теорії розвитку органічного світу. Таким чином, дослідження історії еволюційної морфології є суттєвим елементом історії еволюційної теорії і важливим моментом у висвітленні загальних еволюційних проблем.
Актуальність дослідження історії розвитку еволюційної морфології хребетних тварин в Україні зумовлена, в першу чергу, необхідністю об’єктивного відтворення особливостей розвитку біологічної науки, що надзвичайно важливо не лише для виваженого використання сучасних наукових досліджень в галузі еволюційної теорії, але і для пізнання закономірностей розвитку еволюційної думки на межі ХІХ-ХХ століть. Завдяки підвищеному інтересу до еволюційної теорії постала необхідність у створенні цілісного образу еволюційної морфології хребетних тварин. Результатом аналізу історично-наукової літератури з означеної проблематики став вибір теми дослідження “Історія становлення та розвитку еволюційної морфології хребетних тварин в Україні (кінець ХІХ – перша третина ХХст.)”.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною і виконано в контексті наукової проблематики досліджень Центру історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН: “Історія започаткування, становлення та розвитку сільськогосподарської дослідної справи в Україні” (номер державної реєстрації 0102U001526); “Вивчення наукового потенціалу наукових установ УААН” (номер державної реєстрації 0102U001550).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є комплексний аналіз шляхів становлення й розвитку еволюційної морфології хребетних тварин в Україні.
Для реалізації цієї мети було визначено такі основні завдання:
– проаналізувати стан дослідження та джерельну базу проблеми; охарактеризувати методологічні принципи наукової діяльності визначних українських вчених-морфологів;
– висвітлити умови формування наукових підходів до вирішення проблеми взаємовідносин порівняльної анатомії і теорії еволюції в Україні протягом ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕВОЛЮЦІЙНОЇ МОРФОЛОГІЇ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН В УКРАЇНІ (кінець ХІХ – перша третина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок