Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДДУБНА Світлана Максимівна РОЗВИТОК ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ: ЕТНО-КОНФЕСІЙНА СПЕЦИФІКА

ПІДДУБНА Світлана Максимівна РОЗВИТОК ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ: ЕТНО-КОНФЕСІЙНА СПЕЦИФІКА

Назва:
ПІДДУБНА Світлана Максимівна РОЗВИТОК ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ: ЕТНО-КОНФЕСІЙНА СПЕЦИФІКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 261.6 (477)(043.3)
ПІДДУБНА Світлана Максимівна
РОЗВИТОК ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ:
ЕТНО-КОНФЕСІЙНА СПЕЦИФІКА
спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ГОРБАЧЕНКО Тетяна Григорівна, провідний
науковий співробітник філософського факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
САУХ Петро Юрійович, ректор Житомирського
державного педагогічного університету
імені І.Франка
 
кандидат філософських наук
БОГАЧЕВСЬКА Ірина Вікторівна, старший
науковий співробітник відділення релігієзнавства
Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
Провідна установа: Київський національний педагогічний університет
імені М.Драгоманова, кафедра культурології
Захист відбудеться ”29” грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 328.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий ”26“ листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.І.Скрипка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розбудови Української держави у громадській думці нашої країни відбуваються докорінні зміни, пов’язані з колом духовних орієнтирів, насамперед релігії, християнської у першу чергу. Адже прийшовши на українські землі понад тисячу років тому, християнство внесло докорінні зміни у всі сфери суспільного життя нашого народу, в його культуру, зокрема писемну. Впродовж усього часу своєї історії Україна формувалася як країна християнської цивілізації, в якій нині більше 90 відсотків релігійних організацій належать до тієї чи іншої християнської конфесії. В цьому контексті першорядного значення набуває питання віднайдення духовних початків, з’ясування особливостей менталітету, своєрідності українства.
Актуальність означеної проблеми зумовлюється необхідністю наукового узагальнення духовного досвіду пам’яток християнської писемної культури, їх аналізу в етно-конфесійному аспекті. Таке дослідження є важливим для пізнання сутності вітчизняної писемної культури, усвідомлення основ нашої духовності та їх трансформації у сучасному світі.
Християнство, безумовно, вплинуло й впливає на формування менталітету українського народу, на оформлення його національних особливостей і характеру. Адже саме ментальні особливості визначають не лише минулі національно-етнічні процеси, але й нинішні, й майбутні. Зустрічаючись сьогодні з пам’ятками християнської писемної культури, ми не можемо не враховувати особливості епохи, що породила її, образу мислення людей, які створили ці пам’ятки, їх інтереси й наміри, соціальну орієнтацію та глибину їхнього історичного мислення. У цьому зв’язку першорядного значення набуває філософсько-історична, історико-релігійна інтерпретація й оцінка пам’яток християнської писемної культури, яка виключала б суб’єктивізм і свавілля, гіперболізацію чи приниження їх ролі у духовному житті, абсолютизацію одних аспектів минулої й сучасної писемної культури чи ігнорування тих із них, які не вміщуються у вузькі рамки попередньо визначених параметрів.
Актуальність обраної теми дослідження зумовлена ще й тим, що її розв’язання допоможе зрозуміти сутність та тенденції розвитку сучасної релігійності українців, виявити причини процесу свідомого й підсвідомого прагнення до “онаціоналення” життя етносу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДДУБНА Світлана Максимівна РОЗВИТОК ХРИСТИЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОЇ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ: ЕТНО-КОНФЕСІЙНА СПЕЦИФІКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок