Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ НА ОСНОВІ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ НА ОСНОВІ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ НА ОСНОВІ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ВИПАСНЯК ІГОР ПЕТРОВИЧ
УДК 796.1+376.33
СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ
НА ОСНОВІ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ
24.00.02 - фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та методики фізичної культури і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Мицкан Богдан Михайлович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Баранецький Григорій Григорович,
Львівський державний університет фізичної культури; професор кафедри анатомії і фізіології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Цюпак Тетяна Євгенівна,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри фізичної реабілітації.
Провідна установа – Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра спортивних дисциплін, Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “23” лютого 2007 року о 15 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного університету фізичної культури за адресою: 79000 м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного університету фізичної культури (79000 м. Львів, вул. Костюшка,11).
Автореферат розіслано “_18___” січня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. У зв’язку з інтенсифікацією сучасного життя, появою нових соціально-економічних явищ виникла проблема соціальної адаптації та інтеграції глухих дітей і необхідності пошуку адекватних засобів корекції негативних наслідків цієї вродженої та набутої патології (Бодожаков М.В.,1990; Шервуд М.М., 1991; Байкина Н.Г., 2003).
Одним із напрямків сучасної соціальної політики в Україні є створення необхідних умов для занять фізичною культурою і спортом людям із порушеним слухом, що забезпечує реалізацію їхнього права на самореалізацію, самоствердження, демонстрацію сили характеру, волі і духу (Абилова Э.Н., 1992; Зайцева Г.Л., 1999; Байкина Н.Г. 2003).
Незважаючи на широке використання засобів фізичної культури для вирішення цієї проблеми, цілісної концепції спеціально організованої рухової діяльності та технології її реалізації в навчальному процесі дітей з обмеженими функціями немає (Концепція державного стандарту освіти дітей з особливими потребами, 1999). Сьогодні в Україні бракує досліджень щодо комплексного вивчення морфофункціональних та психомоторних властивостей дітей з обмеженими функціями.
У цьому контексті важливим є пошук та обґрунтування засобів фізичної культури, які є дієвими для соціальної інтеграції дітей із обмеженими функціями (Колчинская А.З., 1991; Карапетов А.К., 1998; Ляхова І., 2002; Демчук С., Куц О., 2003) і, зокрема, школярів із порушенням слуху (Колесник І.П., 1994; Киртадзе В.В., 1995; Карамушка Л.М., 2000; Колишкін О., 2004).
Нез’ясованим залишається питання про вплив ігрової рухової діяльності, спрямованої на розвиток координаційних здібностей й рівень соціальної інтеграції школярів із порушенням слуху. Вирішення цієї проблеми дозволить не тільки удосконалити процес фізичного виховання дітей з обмеженими функціями, але й створить передумови для розробки цілісної науково обґрунтованої стратегії й технології неперервної рухової діяльності дітей із порушенням слуху. Все це визначає актуальність і доцільність подальшого удосконалення процесу соціальної інтеграції дітей засобами фізичної культури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційну роботу виконано відповідно до Зведеного плану науково-дослідної роботи Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України у сфері фізичної культури і спорту на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ ГЛУХИХ ДІТЕЙ НА ОСНОВІ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок