Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТЕПАНЧИКОВ ДМИТРО АБРАМОВИЧ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ФОТОТРАНСФОРМАЦІЙ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ ДЛЯ НЕЛІНІЙНОЇ ПРОСТОРОВОЇ МОДУЛЯЦІЇ СВІТЛА

СТЕПАНЧИКОВ ДМИТРО АБРАМОВИЧ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ФОТОТРАНСФОРМАЦІЙ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ ДЛЯ НЕЛІНІЙНОЇ ПРОСТОРОВОЇ МОДУЛЯЦІЇ СВІТЛА

Назва:
СТЕПАНЧИКОВ ДМИТРО АБРАМОВИЧ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ФОТОТРАНСФОРМАЦІЙ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ ДЛЯ НЕЛІНІЙНОЇ ПРОСТОРОВОЇ МОДУЛЯЦІЇ СВІТЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ДК 771.5:778.38
СТЕПАНЧИКОВ ДМИТРО АБРАМОВИЧ
ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ
ФОТОТРАНСФОРМАЦІЙ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ
ДЛЯ НЕЛІНІЙНОЇ ПРОСТОРОВОЇ МОДУЛЯЦІЇ СВІТЛА
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Корчемська Олена Яківна,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник
відділу оптичної квантової електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Рєзніков Юрій Олександрович,
Інститут фізики НАН України,
завідувач відділу фізики кристалів
доктор фізико-математичних наук, професор,
Полянський Петро В’ячеславович,
Чернівецький національний університет
імені Ю. Федьковича,
професор кафедри кореляційної оптики
Провідна організація: Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 24 листопада 2005 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: проспект Науки 46, МСП, м.Киів-28, 03680.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: проспект Науки 46, МСП, м.Киів-28, 03680.
Автореферат розісланий 21 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумак О.О.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В усьому світі сьогодні викликає значний інтерес використання функціональних властивостей біологічних молекул для різноманітних тех-нічних застосувань. Біологічний фоторецептор бактеріородопсин (БР), який міститься в пурпурних мембранах екстремальних галофільних мікроорганізмів Halobacterium salinarium, завдяки ряду унікальних властивостей займає перше місце серед оптичних застосувань середовищ біологічного походження. Білок БР струк-турно подібний до людського зорового пігменту родопсину. Світло видимого діапазону викликає цикл оборотних фототрансформацій молекул БР (початкова форма фотоциклу bR570 має максимум поглинання на 570 нм, а найбільш довгоживучий інтермедіат фотоциклу М412 – на 412 нм). Пурпурні мембрани з БР, видалені з бактерій, зберігають свої властивості. Молекули БР у пурпурних мембранах утворюють двовимірну кристалічну решітку, що сприяє високій стабільності БР стосовно теплового та хімічного впливів. Полімерні плівки з фрагментами пурпурних мембран із БР дозволяють реєструвати оптичну інформацію в реальному часі з роздільною здатністю 5000 ліній/мм та світлочутливістю на рівні декількох мВт/см2. При цьому понад мільйон циклів запису/стирання інформації може бути здійснено без руйнування на полімерних плівках із БР.
Серед запропонованих різноманітних методик обробки зображень можна виділити окрему перспективну групу, яка базується на ефекті фотоіндукованої анізотропії в плівках із БР. Установлено, що під дією світла в ізотропних плівках із БР індукується дихроїзм та подвійне променезаломлення, достатні за величиною для практичного застосування [1]. Це дозволяє використовувати плівки з БР для поляризаційного голографічного запису [2].
Усі інтермедіати фотоциклу БР фотоактивні [3]. На сьогодні достатньо вивченими є лише поляризаційні властивості фототрансформації із вихідної форми bR570 у найбільш довгоживучий інтермедіат М412. При цьому практично поза увагою залишилося використання поляризаційних властивостей зворотної фототрансформації з інтермедіата М412 у форму, що дало б можливість завдяки великому спектральному зсуву між смугами поглинання цих інтермедіатів здійснювати оптичну обробку інформації одночасно на двох довжинах хвиль. Також дуже важливим з точки зору як практичного застосування, так і вивчення процесів у ретинальних протеїнах є дослідження поляризаційних властивостей процесу світлоадаптації пурпурних мембран із БР.
Кристалічна структура пурпурної мембрани дозволяє з метою оптимізації оптичних властивостей модифікувати БР-плівки без зменшення циклічності і світло-чутливості шляхом модифікації білка (БР-мутанти) [4], введенням хімічних домішок у полімерну матрицю [5] та заміною хромофора ретиналя в природному БР іншими штучно синтезованими хромофорами [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТЕПАНЧИКОВ ДМИТРО АБРАМОВИЧ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ФОТОТРАНСФОРМАЦІЙ БАКТЕРІОРОДОПСИНУ ДЛЯ НЕЛІНІЙНОЇ ПРОСТОРОВОЇ МОДУЛЯЦІЇ СВІТЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок