Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ПОБУДОВИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АДАПТИВНИХ ІНТЕРФЕЙСІВ "ЛЮДИНА – КОМП'ЮТЕРИЗОВАНА СИСТЕМА" НА ОCНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА

МЕТОДИ ПОБУДОВИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АДАПТИВНИХ ІНТЕРФЕЙСІВ "ЛЮДИНА – КОМП'ЮТЕРИЗОВАНА СИСТЕМА" НА ОCНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА

Назва:
МЕТОДИ ПОБУДОВИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АДАПТИВНИХ ІНТЕРФЕЙСІВ "ЛЮДИНА – КОМП'ЮТЕРИЗОВАНА СИСТЕМА" НА ОCНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бень Андрій Павлович
УДК 681.3:519.7
МЕТОДИ ПОБУДОВИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АДАПТИВНИХ
ІНТЕРФЕЙСІВ "ЛЮДИНА – КОМП'ЮТЕРИЗОВАНА СИСТЕМА"
НА ОCНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Херсон – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Ходаков Віктор Єгорович,
Херсонський державний технічний університет,
завідувач кафедри програмного забезпечення ЕОМ
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Петров Едуард Георгійович,
Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки
·
доктор технічних наук, професор
Бідюк Петро Іванович,
Національний технічний університет України (КПІ),
професор кафедри ММСА
Провідна установа: Інститут Кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 20.01.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.052.01 в Херсонському державному технічному університеті, за адресою: 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе 24, корпус 1, а. 223.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного
технічного університету.
Автореферат розісланий 20.12.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________ Костін В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На порозі ХХІ століття відзначається швидке зростання рівня інформатизації суспільства, завдяки істотно новому, якісному стрибку можливостей сучасних ЕОМ, їхньому застосуванню практично в усіх сферах діяльності людини, орієнтованості на персональне використання. У законі України "Про національну програму інформатизації" підкреслюється необхідність впровадження прогресивних інформаційних технологій. Створення таких технологій потребує розробки широкого кола програмних засобів (ПЗ), здатних оперативно задовольняти існуючі інформаційні потреби: пошукових і довідкових систем, систем моніторингу, та ін. Однією з головних вимог, що пред'являються сьогодні до таких ПЗ є забезпечення зручності і ефективності роботи з ними, спроможності адаптуватися до вимог індивідуального користувача. У зв'язку з цим невпинно зростає доля досліджень, що присвячені вивченню проблеми ефективної взаємодії людини з комп'ютеризованою системою.
Істотний внесок у розв'язання теоретичних і прикладних питань підвищення ефективності і якості взаємодії з користувачем зробили такі видатні вчені, як: Глушков В.М., Павлов В.В., Скуріхін В.І., Герасімов Н.А., Гаврілова Т.А., Тарасов В.А., Рибаков Ф.І., Дракін В.І., Ходаков В.Є., В. Деннінг та ін. Важливою складовою частиною досліджень, що проводяться у даному напрямку, стала розробка інтелектуальних систем підтримки адаптивних інтерфейсів (ІСПАІ), спроможних коригувати процес взаємодії у відповідності з актуальними інформаційними потребами користувача. Існуючий стан справ у створені ІСПАІ такий, що вже є реальні технічні можливості їх практичного втілення як обов'язкового компоненту ПЗ, але відсутня достатня теоретична база для їх проектування. Початковий досвід дослідження і побудови таких систем довів необхідність серйозної розробки низки питань, пов'язаних насамперед з поданням і накопиченням знань про взаємодію з користувачем, формуванням моделі користувача, плануванням цілеспрямованої діяльності, моделюванням міркувань, оцінкою невизначеності дій. Їх вирішення потребує застосування методів штучного інтелекту (ШІ), значний внесок розробку теоретичних основ якого зробили такі відомі вчені, як: Поспєлов Д.O., Попов Е.В, Осіпов Г.С., П. Маккарті, Н. Нільсон та ін. Незважаючи на значні результати, досягнуті в останні роки в галузі ШІ, питання моделювання діяльності користувача вивчені недостатньо. Це пов'язано із відносно недавньою появою персональних ЕОМ і, як наслідок, самих понять "модель користувача", "інтелектуальний інтерфейс".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ПОБУДОВИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ АДАПТИВНИХ ІНТЕРФЕЙСІВ "ЛЮДИНА – КОМП'ЮТЕРИЗОВАНА СИСТЕМА" НА ОCНОВІ МОДЕЛІ КОРИСТУВАЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок