Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ВИДОВОЇ НАЛЕЖНОСТІ, СТАТІ, КРАНІОТИПУ І ЗРОСТУ ЗА МОРФОЛОГІЧНИМИ ТА ОСТЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ СКРОНЕВИХ КІСТОК (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах)

ВИЗНАЧЕННЯ ВИДОВОЇ НАЛЕЖНОСТІ, СТАТІ, КРАНІОТИПУ І ЗРОСТУ ЗА МОРФОЛОГІЧНИМИ ТА ОСТЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ СКРОНЕВИХ КІСТОК (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах)

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ВИДОВОЇ НАЛЕЖНОСТІ, СТАТІ, КРАНІОТИПУ І ЗРОСТУ ЗА МОРФОЛОГІЧНИМИ ТА ОСТЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ СКРОНЕВИХ КІСТОК (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМ. П. Л. ШУПИКА
ФЕНЦИК Василь Леонтинович
УДК 57.017.5+572.71/.76+612.753+611.715
ВИЗНАЧЕННЯ ВИДОВОЇ НАЛЕЖНОСТІ,
СТАТІ, КРАНІОТИПУ І ЗРОСТУ
ЗА МОРФОЛОГІЧНИМИ ТА ОСТЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ
СКРОНЕВИХ КІСТОК
(на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах)
14.01.25 – судова медицина
Автореферат
дисертації на здо-бу-т-тя нау-ко-во-го сту-пе-ня
ка-н-ди-да-та ме-ди-ч-них наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
Федорчук-Незнакомцева Єлизавета Петрівна,
Івано-Франківський державний медичний університет,
завідувач кафедри судової медицини
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
Филипчук Олег Володимирович,
Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України,
завідувач відділення судово-медичної криміналістики;
кандидат медичних наук,
Сухий Валентин Дмитрович,
Міністерство оборони України,
Начальник Центру судових експертиз
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, кафедра судової медицини та основ права, м. Донецьк
Захист відбудеться 23 грудня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.613.03 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, 112, вул. Оранжерейна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, 112, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розіслано 15 листопада 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент В.Г. Бурчинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення проблеми ідентифікації особи для встановлення фенотипічних ознак індивідуума адекватно залежить від збереженості об’єкта (гнилісно змінені та розчленовані трупи, спалені і деформовані кісткові залишки) та наявності в арсеналі його досліджень достовірно діагностичних критеріїв (Є.П. Федорчук-Незнакомцева, 1998).
Методичні підходи до вирішення питань ідентифікації особи за кістками черепа, як правило, обмежені оцінкою його структури як анатомічно цілісного утворення (В.И. Пашкова, 1963; E. Giles und O. Elliot, 1963), хоча частим об’єктом судово-медичних експертиз є фрагментований та деформований череп, що виключає або значно утруднює його реставрацію і реконструкцію. Особливу складність представляють дослідження термічно зруйнованих кісток склепіння і основи черепа, що призводить до зникнення основних індивідуалізуючих характеристик. Все це обумовлює актуальність вивчення ступеня їх вираженості в залежності від умов спалення (темпера-тура, час обвуглення) і можливості встановлення видової, статевої належності, краніотипу і зросту загиблої людини за окремо взятою кісткою (скроневою).
Зв’я-зок ро-бо-ти з нау-ко-ви-ми про-г-ра-ма-ми, пла-на-ми, те-ма-ми
Дисертація виконана у відповідності до плану наукових розробок Івано-Франківського державного медичного університету; автор є виконавцем одного з розділів комплексної науково-дослідної роботи співробітників кафедри судової медицини на тему: “Судово-медична діагностика фенотипічних ознак загиблої людини за факторними критеріями кісток скелета людини”, номер держреєстрації 0103U006798.
Мета і завдання дослідження
Мета роботи полягає в розробці і обґрунтуванні кваліфікаційних ознак видової належності, статі, краніотипу і зросту загиблої людини за нативними і спаленими до різного ступеня розжарювання скроневими кістками.
Для досягнення зазначеної мети поставлено наступні завдання дослідження:
1. Провести вивчення анатомо-морфологічних та остеометричних параметрів нативних та спалених скроневих кісток людини і деяких свійських тварин (корови, свині, вівці) і встановити ознаки їх видової належності.
2. Провести на судово-медичному матеріалі вивчення комплексу анатомо-морфологічних і метричних параметрів нативних та кремованих скроневих кісток та визначити критерії їх статевого диморфізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ВИДОВОЇ НАЛЕЖНОСТІ, СТАТІ, КРАНІОТИПУ І ЗРОСТУ ЗА МОРФОЛОГІЧНИМИ ТА ОСТЕОМЕТРИЧНИМИ ОЗНАКАМИ СКРОНЕВИХ КІСТОК (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок