Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КАПІЛЯРНИХ СИСТЕМ В ПРИСУТНОСТІ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН

ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КАПІЛЯРНИХ СИСТЕМ В ПРИСУТНОСТІ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН

Назва:
ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КАПІЛЯРНИХ СИСТЕМ В ПРИСУТНОСТІ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,26 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОКОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ІМ. Ф.Д. ОВЧАРЕНКА
КОВАЛЬЧУК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК 532.6
ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КАПІЛЯРНИХ СИСТЕМ
В ПРИСУТНОСТІ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Спеціальність 01.04.24 – фізика колоїдних систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біоколоїдної хімії ім.Ф.Д.Овчаренка Національної Академії Наук України
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор,
Маломуж Микола Петрович,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечнікова, МОН України, професор
доктор фізико-математичних наук, професор,
Пучковська Галина Олександрівна,
Інститут фізики НАН України, завідувач відділу фотоактивності
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Клепко Валерій Володимирович
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, завідувач відділу фізики полімерів
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет
Захист відбудеться “21” червня 2007 року о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .209.01 в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42, к. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України (03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42, к. ).
Автореферат розісланий: “__18__” травня 2007 року.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук С.В. Паховчишин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Властивості та поведінка багатьох технічних та природних систем, що містять рідкі поверхні, визначаються динамічними властивостями цих поверхонь. Прикладами таких систем можуть бути піни та емульсії, тонкі змочуючи плівки, забруднена водна поверхня, біологічні рідини та мембрани, харчові колоїди, косметичні та фармацевтичні вироби та багато інших. Інформація про процеси, що впливають на динаміку цих систем, є важливою для багатьох практичних застосувань.
Дослідження динамічних властивостей рідких поверхонь важливі також з точки зору фундаментальної науки, оскільки дозволяють отримати інформацію про стан та взаємодію молекул на поверхнях та механізми релаксаційних процесів, що відбуваються під час деформації поверхонь. Найбільш важливими з таких процесів є адсорбція-десорбція молекул поверхнево-активних речовин (ПАР), що в багатьох випадках лімітується дифузією цих молекул з прилеглого шару рідини, перерозподіл заряду, переорієнтація молекул, конформаційні зміни та агрегація адсорбованих молекул.
Головною особливістю капілярних систем є взаємна залежність механічних та фізико-хімічних процесів, які в них відбуваються. Дослідження механічної поведінки капілярних систем дозволяє отримати важливу інформацію про кінетику процесів, що відбуваються на поверхні та біля неї в динамічних умовах. У свою чергу, наявність такої інформації відкриває можливість передбачати механічну поведінку цих систем у різних умовах. Вимірювання механічного відгуку капілярних систем покладене в основу багатьох методів дослідження динаміки адсорбції та динамічного поверхневого натягу. В останні роки значно поширились методи, пов’язані з використанням бульбашок та крапель, серед них метод максимального тиску в бульбашці та метод осцилюючої бульбашки. Ці два методи виявилися найбільш придатними для досліджень у діапазоні часів релаксації від 1 до 0.01 с, який є особливо важливим з точки зору динаміки адсорбції ПАР, і в якому інші методи не дають надійних результатів. Перспективним виглядає застосування цих методів також для часів, менших за 0.01 с. Однак, звичайно, отримання інформації про властивості поверхонь суттєво ускладнюється через вплив різноманітних гідродинамічних ефектів, що мають місце в прилеглих до поверхонь середовищах. Дослідження цих ефектів та визначення ступеня їх впливу є надзвичайно важливим з точки зору отримання достовірних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КАПІЛЯРНИХ СИСТЕМ В ПРИСУТНОСТІ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок