Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації

вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації

Назва:
вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Шаповал Павло Йосифович
УДК 541.464;667.645;678.744.5
вплив будови акрилових мономерів на закономірності
їх фотоініційованої полімеризації
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті
"Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри технології переробки пластмас.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Брик Михайло Теодорович, Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, проректор з наукової роботи;
доктор хімічних наук, професор Шибанов Володимир Вікторович, Українська академія друкарства, завідувач кафедри поліграфічного матеріалознавства і хімії.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра хімії високомолекулярних сполук, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 18 грудня 2000 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св. Юра, 3/4, ауд. 240.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету "Львіська політехніка" (вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 17 листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01, к.х.н., доцент В.Й. Скорохода
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертації. Акрилові мономери завдяки своїй високій реакційній здатності знайшли широке застосування у найрізноманітніших сферах науки і техніки. Їх використовують для виготовлення оптичних носіїв інформації, фоторезистів, адгезивів, фотополімерних матеріалів медичного призначення.
Знання кінетичних закономірностей процесу полімеризації акрилових ефірів гліколів створює теоретичну базу для прогнозованого проектування технологічних процесів виготовлення виробів та вдосконалення вже існуючих технологій. Найбільш розповсюджений метод одержання виробів з акрилатів – це фотополімерне отвердження, застосування якого дозволяє покращити технологічність виробництва та екологічну безпеку на всіх етапах виготовлення виробів.
В науковій літературі відсутні систематичні дані про вплив природи та будови акрилових мономерів на їх реакційну здатність та закономірності фотоініційованої полімеризації (ФПМ) в тонкому шарі.
Актуальність даної роботи підтверджується її включенням у програму “Речовини та матеріали хімічного виробництва” (шифр 7.3) згідно постанови ДКНТ України №12 від 04.05.1992 і в ДНТП (шифр “Хімія”) згідно постанови ДКНТ України №52 від 22.03.1994, а також у координаційні плани Міносвіти України з напрямку “Мономери, поверхнево активні речовини, наповнювачі, модифікатори і перспективні технології одержання полімерних композиційних матеріалів на їх основі”.
Мета і задачі дослідження. Встановити вплив будови моно- та ди(мет)акрилових ефірів олігометилен- та олігооксиетиленгліколів, їх фізико-хімічних, енергетичних і просторових параметрів молекул на закономірності фотоініційованої полімеризації в тонкому шарі.
Для досягнення поставленої мети були синтезовані моно- та ди(мет)акрилові ефіри олігометилен- та олігооксиетиленгліколів, визначені їх фізико-хімічні характеристики, розраховані енергетичні та просторові параметри молекул та проведені кінетичні дослідження фотоініційованої полімеризації синтезованих мономерів у тонкому шарі.
Об'єкт дослідження – фотоініційована полімеризація акрилових ефірів гліколів у тонкому шарі.
Предмет дослідження – моно- та ди(мет)акрилові ефіри олігометилен- та олігооксиетиленгліколів.
Методи дослідження. Синтез акрилових ефірів гліколів проводився шляхом прямої етерифікації (мет)акрилової кислоти відповідними гліколями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: вплив будови акрилових мономерів на закономірності їх фотоініційованої полімеризації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок