Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУДОВА ДОВІЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРОГРАМ ГІМНАСТИЧНИХ ВПРАВ НА КОЛОДІ

ПОБУДОВА ДОВІЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРОГРАМ ГІМНАСТИЧНИХ ВПРАВ НА КОЛОДІ

Назва:
ПОБУДОВА ДОВІЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРОГРАМ ГІМНАСТИЧНИХ ВПРАВ НА КОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
Омел’янчик Оксана Олександрівна
УДК 796.41.071.5
ПОБУДОВА ДОВІЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРОГРАМ
ГІМНАСТИЧНИХ ВПРАВ НА КОЛОДІ
24.00.01 – Олімпійський та професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ–2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі спортивних та оздоровчих видів гімнастики Національного університету фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Марченко Юрій Петрович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри спортивних та оздоровчих видів гімнастики.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Шахліна Лариса Генріхівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри спортивної медицини;
кандидат педагогічних наук, професор
Ареф’єв Валерій Георгійович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
фізичного виховання і спорту.
Провідна установа: Львівський державний інститут фізичної культури,
кафедра гімнастики, Державний комітет України
з питань фізичної культури і спорту, м. Львів.
Захист відбудеться “29” грудня 2003 о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680 м. Київ, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознаймитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “27” листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор Коробейніков Г.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах зростання сучасних вимог правил змагань у видах спорту зі складнокоординаційною структурою рухів в цілому і, зокрема, у жіночій спортивній гімнастиці виникли і сформувалися певні уявлення про естетику, артистичність і, як наслідок, про видовищне виконання вправ на колоді (Л.Я. Аркаев, 1997; В.М. Болобан, 1999; В.П. Коркін, 1995; В.Е. Ліщенко, 1997; Ю.П. Марченко, 1999; Т.В. Нестерова, 1995; В.М. Платонов, 1997; Ю.І. Смирнов, 1997; В.М.Смолевський, 1999 тощо).
За однакової складності композицій у спортивній гімнастиці перевага надається тим композиціям, що мають риси художності, цілісності, логічності і закінченості дії. Незважаючи на те, що питання естетики завжди були в центрі уваги тренерів і фахівців, на практиці чітко окреслених критеріїв кількісної оцінки художності та видовищності спортивних виступів на сьогодні не існує.
Аналізуючи пропозиції Міжнародної федерації гімнастики щодо правил суддівства, ми бачимо прагнення врахувати ці аспекти. Однак обґрунтовані кількісні шкали таких оцінок відсутні. Тому, з нашого погляду, важливим є семантичний аналіз тенденцій цього напряму досліджень і розробка нових теоретичних підходів до процесу побудови композиційної послідовності елементів у вправі на колоді. Ці практично важливі і необхідні для спортивної науки завдання зумовлюють актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота проводилася відповідно до теми 2.2.6 “Управління процесом підготовки осіб, які займаються спортивними видами гімнастики” (номер державної реєстрації № 0199U000940) Зведеного плану НДР НУФВС на 1998 – рр. і теми 1.2.9 “Управління процесом підготовки в спортивних видах гімнастики” (номер державної реєстрації №0101U006312) Зведеного плану НДР у сфері фізичної культури і спорту на 2001 – 2005рр., що відповідають напряму досліджень 1.2. “Теоретико-методичні основи раціональної підготовки спортсменів на різних етапах їх багаторічного вдосконалення. Розробка та удосконалення методів і технологій процесу підготовки спортсменів високого класу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОБУДОВА ДОВІЛЬНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПРОГРАМ ГІМНАСТИЧНИХ ВПРАВ НА КОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок