Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІВ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІХ УСТАНОВАХ УРСР В 1928 – 1938 рр.

ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІВ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІХ УСТАНОВАХ УРСР В 1928 – 1938 рр.

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІВ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІХ УСТАНОВАХ УРСР В 1928 – 1938 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
Годун Наталія Юріївна
УДК 351.751.5 (477)“1928/1938”
ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІВ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ В
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІХ УСТАНОВАХ УРСР В 1928 – 1938 рр.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі історії України 20-30-х років ХХ ст. Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник : доктор історичних наук,
заслужений діяч науки і техніки України
Марочко Василь Іванович,
провідний науковий співробітник
Інституту історії України НАН України.
 
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
кафедри країнознавства
Дорошко Микола Савович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
 
кандидат історичних наук,
доцент кафедри історії України
Майстренко Володислав Сергійович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Захист відбудеться « 23 » травня 2008 р. о «15.00» годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4 .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, Харків, майдан Свободи, 4).
Автореферат розісланий « 21 » квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-культурний та політичний розвиток суспільства, особливо відносин влади і народу - є пріоритетним напрямком наукових досліджень для сучасної політології, соціології, філософії, правознавства, які розглядають прикладні проблеми, обґрунтовуючи основні принципи демократії, конституційного забезпечення прав і свобод громадян. Історична наука, об’єктом і предметом якої є процеси, які відбулися, вивчає зарубіжний та вітчизняний досвід становлення соціально-політичних систем, виявляє закономірності їх виникнення, функціонування та занепаду, досліджує не лише повсякденні події і явища, а також з’ясовує науково-теоретичні і методологічні особливості сучасної інтелектуальної історії.
Вивчення історії формування та діяльності органів радянської політичної цензури в УРСР 1928-1938 рр. є актуальним, тому що дозволяє узагальнити історичний досвід деструктивного впливу влади на розвиток культури і духовності, враховуючи драматичні і трагічні уроки історії. Дослідження історії функціонування радянської системи цензури в установах культури та освіти розкриває суперечливий характер життя і творчості інтелігенції, її співпрацю з владою, а також дозволяє виявити конституційний рівень розвитку суспільства, тобто було воно громадянським чи абсолютно підвладним тоталітарному режимові. Така постановка проблеми реалізовує ідентифікаційну функцію власне історичної науки, тобто оцінює минуле в контексті загального цивілізаційного поступу, а не лише однієї із модерних парадигм.
Для української історіографії тема політичної цензури є новою. Радянська історична наука не висвітлювала її організаційних форм та функцій, а сучасна історіографія переймається проблемами політичних репресій, культурно-освітніми аспектами українізації, з’ясуванням причин і наслідків голодоморів, формуванням партійно-радянської номенклатури, розвитком науки, соціальною історією, уникаючи висвітлення діяльності радянської цензури, згадуючи про неї лише епізодично. Винятком є праці західних та російських дослідників, але вони стосуються переважно адміністративно-територіальних частин сучасної Російської Федерації, написані на російських архівних документах та матеріалах. Вивчення системи радянської політичної цензури в Україні розпочалося після 1991 р., коли вона фактично і юридично перестала існувати, а тому даний напрямок наукових досліджень є новим для української історіографії.
Об’єктом дослідження є партійно-державні органи цензури як складова частина радянської політичної системи, її вплив на культурно-освітній розвиток суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ОРГАНІВ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ В КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІХ УСТАНОВАХ УРСР В 1928 – 1938 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок