Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ В.Н.КАРАЗІНА

СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ В.Н.КАРАЗІНА

Назва:
СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ В.Н.КАРАЗІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,01 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХРІДОЧКІН
Андрій Вікторович
ДУК 94 (477)"773/842"
СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ В.Н.КАРАЗІНА
07.00.01. - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії і джерелознавства Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Болебрух Анатолій Григорович,
Дніпропетровський національний університет, завідувач: кафедри історіографії і джерелознавства
Офіційні опоненти:
Доктор історичних наук, професор Савчук Варфоломей Степанович,
Дніпропетровський національний університет, професор кафедри фізики
Кандидат історичних наук, доцент Литовченко Людмила Анатоліївна., Дніпропетровський державний аграрний університет, доцент кафедри філософії, соціології та історії
Провідна установа Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Захист відбудеться "27" лютого 2002р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08. 051.14 в Дніпропетровському національному університеті (адреса 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету ( адреса: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий "25" січня 2002 р.
Вчений секретар)
спеціалізованої вченої ради кандидат історичних наук,
доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суспільно-політична думка виступає концентрованим виявом колективного розуму. Торкаючись потреб, інтересів людей і відображаючи їх ставлення до політичних явищ, фактів, подій, процесів, вона є органічною частиною історії будь-якого народу. Суспільно-політична думка формується і розвивається як внаслідок дії політичних інститутів на світогляд людей, так і безпосереднього впливу життєвих обставин, соціального досвіду і традицій. Суспільно-політична думка - це наслідок складної взаємодії групової і індивідуальної свідомості людей, зумовлений специфікою історичного часу.
В.Н.Каразін ( 1773-1842 ) був особистістю доволі складною, його суспільно-політичні погляди часом відзначалися нестійкістю, а нерідко і суперечливістю, але їм завжди була властива своєрідність. Життя цієї, без сумніву, обдарованої і різнобічної людини дивовижно багатогранне. Він відомий як український учений, винахідник, засновник Харківського університету і його почесний член, державний чиновник, не досягший вершин бюрократичної піраміди, талановитий публіцист, який відгукувався на найбільш гострі, з його точки зору, проблеми сучасності. В той же час в історичній літературі склалися дуже суперечливі твердження щодо оцінки суспільно-політичних поглядів Каразіна Одна частина дослідників вважала його представником послідовно демократичної течії суспільно-політичного руху, друга ж - зараховувала до консервативного табору суспільної думки. А тим часом, Каразін є однією з найцікавіших постатей України свого часу, яка .зосередила в собі багато протиріч сучасної йому епохи, які наклали відбиток на його світогляд. Тому характеристика суспільно-політичних поглядів Василя Назаровича є актуальною науковою проблемою, вирішення якої значною мірою буде сприяти розумінню особливостей розвитку сучасної йому суспільно-політичної думки і в цілому історичного процесу в Україні з кінця 80-х років XVIII до 40-х років XIX століття.
Хронологічні рамки дослідження визначаються другою половиною XVIII - першою половиною XIX століть, але головна увага зосереджена на роках свідомого життя Каразіна і періоді його суспільно-політичної і інтелектуальної діяльності. В роботі розглядається три етапи його життєдіяльності і, відповідно, формування світогляду, дитячі роки, робота в Петербурзі на посаді державного чиновника ( в Міністерстві народної освіти ) і найбільш тривалий з точки зору занять наукою, суспільно-політичними питаннями етап - в Україні., в харківському маєтку ( селі Кручик ).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО - ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ В.Н.КАРАЗІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок