Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОБРАЗУ Я У БЕЗДОГЛЯДНИХ ПІДЛІТКІВ

ОСОБЛИВОСТІ ОБРАЗУ Я У БЕЗДОГЛЯДНИХ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОБРАЗУ Я У БЕЗДОГЛЯДНИХ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,26 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
КАЦЕРО Анжеліка Олександрівна
УДК 159.922.8: 159.923.2
ОСОБЛИВОСТІ ОБРАЗУ Я
У БЕЗДОГЛЯДНИХ ПІДЛІТКІВ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН
України, завідувач лабораторії вікової фізіології та шкільної гігієни
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН
України, завідувач лабораторії психології
особистості ім. П.Р.Чамати
кандидат психологічних наук, доцент
Синельников Віктор Максимович,
Макіївський економіко-гуманітарний інститут,
доцент кафедри психології
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
кафедра психології
Захист відбудеться 7 липня 2005 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України (01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України (01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2).
Автореферат розісланий 6 червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема будови і функцій образу Я належить до найактуальніших напрямків дослідження в загальній психології. Образ Я розглядається науковцями з різних позицій: як мета-психологічна категорія процесів самосвідомості (А.Петровський, М.Ярошевський та ін); як її когнітивний компонент (М.Боришевський, Л.Волинська, П.Чамата та ін.); як душевно-духовний аспект життя (В.Татенко та ін.); як комплексне відображення системи особистісних ставлень (А.Асмолов, І.Бех, О.Скрипченко та ін.); як когнітивна складова фізичного Я людини (Є.Соколова, М.Малтц та ін.).
Найчастіше психологічне поняття “образ Я” використовується як таке, що комплексно відображає систему особистісних уявлень і ставлень індивіда до себе. Відзначається, що на основі власних ставлень, уявлень людина будує свою поведінку. Змінивши сприйняття людиною самої себе, згармонізувавши її образ Я, можна вплинути на настановлення та готовність особи поводитися певним чином. Ми розуміємо образ Я як складноструктуровану цілісну систему, як суб’єктивну картину самого себе, що є настановленням по відношенню до себе і світу, інтерпретує індивідуальний досвід з метою зорієнтувати суб’єкта в конкретній ситуації і спрямувати його на досягнення певних цілей. Все сказане дозволяє розглядати образ Я як потенційне джерело змін, розвитку.
В світлі сучасних соціальних змін актуальним стає вивчення структури і функцій образу Я як регулятора поведінки у бездоглядних підлітків. Науковий інтерес до цієї проблеми спричинений тим, що, незважаючи на значні відмінності у чисельності випадків, соціальному походженні дітей, причинах і меті їх бродяжництва, в усіх країнах, незалежно від рівня їх добробуту, констатується збільшення кількості дітей, підлітків на вулиці.
В контексті зв’язку розвитку людини в підлітковому віці і особливостей її уявлень про саму себе образ Я був предметом дослідження у працях Р.Бернса, А.Болотової, І.Бушай, Т.Говорун, Т.Дмитрової, Д.Кірай, І.Кона, Д.Леоніду, А.Рождественського, Д.Фельдштейна, Є.Шильштейна та ін.
Кількість досліджень, присвячених вивченню особливостей образу Я як регулятора поведінки підлітків, що стали бездоглядними, поки ще не можна вважати достатньою (Ю.Антонян, А.Ареф’єв, А.Гоголєва, Ю.Клейберг, А.Нечаєва, А.Прихожан, В.Степанов). Отже, недостатня розробленість питань структури і функцій образу Я у бездоглядних підлітків, усвідомлена необхідність наукового дослідження особливостей їх трансформації і попередження або корекції викривлень зумовили вибір теми даного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОБРАЗУ Я У БЕЗДОГЛЯДНИХ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок