Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ртуть в геохімічних ландшафтах Криму.

Ртуть в геохімічних ландшафтах Криму.

Назва:
Ртуть в геохімічних ландшафтах Криму.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія наук України
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення
Радченко Анна Ігорівна
УДК 550.4:546.49+504.54 (477.75)
Ртуть в геохімічних ландшафтах Криму.
Спеціальність 04.00.02 – геохімія
Автореферат
Дисертації на здобуття вченого ступеню
кандидата геологічних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано у відділі пошукової та екологічної геохімії Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України
Науковий керівник: Член-кореспондент НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор Жовинський Едуард Якович
(Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України та Міністерство екології та природних ресурсів України)
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук Суярко Василь Григорович (Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України)
Кандидат геолого-мінералогічних наук Івантишина Ольга Михайлівна (Державний науковий центр радіогеохімії навколишнього середовища НАН і МЧС України)
Провідна організація: Інститут геології та геохімії горючих корисних копалин НАН України, Львів
Захист відбудеться “2” листопада 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.203.01 при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (03680, Київ-142, пр. Палладіна, 34).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (03680, Київ-142, пр. Палладіна, 34).
Автореферат розіслано “29” вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат геолого-мінералогічних наук Л.Л.Томурко.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми дисертації. В останнє десятиріччя в усьому світі помітно зросла кількість робіт з геохімії ртуті, спрямованих на дослідження форм її знаходження (ФЗ), трансформації та міграції у різних середовищах біосфери. Це зумовлено тим, що ртуть є надійним індикатором ендогенного зруденіння, тож розширення знань в цій галузі сприяє вдосконаленню ртутометричних методів пошуку. З іншого боку, ртуть належить до токсичних елементів першої групи небезпеки і поглиблення знань щодо її розподілу та поведінки у різних середовищах еколого-геохімічних зон сприяє об’єктивній оцінці екологічного стану геологічного середовища. В Криму, починаючи з 50-х років, виконано великий об’єм ртутометричних літо-, гідро-, атмогеохімічних досліджень, у зв’язку з різномасштабними прогнозно-пошуковими, геолого-зйомочними, інженерно-геологічними та санітарно-екологічними роботами. В той же час практично не вивчено ФЗ ртуті, особливості їх розподілу в породах, мінералах та грунтах, трансформація і міграція в геохімічних системах, що є важливим критерієм оцінки геохімічної та екогеологічної значимості ртутних аномалій. Це і зумовило актуальність та доцільність проведення досліджень розподілу, трансформації та міграції ФЗ ртуті у різних ландшафтно-геохімічних зонах Криму.
Зв’язок роботи з науковими програмами та темами. Обраний напрямок досліджень узгоджується з державною програмою створення системи моніторингу довкілля (постанова Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. № 391) та галузевою програмою геолого-екологічних робіт на 1990–2005 роки (наказ Геолкому України № 61 від 20.04.98), які передбачають, зокрема, вивчення геохімічного стану ландшафтів, вмісту та розповсюдження в них токсичних елементів та сполук. Складовою дисертації є також дослідження, проведені у рамках тематичної роботи “Вивчення поведінки ртуті як основного лімітуючого фактору в еколого-геохімічних ландшафтах Криму”, що виконується автором згідно з проектом КП “Південекогеоцентр” Міністерства екології та природних ресурсів України (2000 р., № ДР 0100U000455), а також робіт по проектах Держкомгекології України: “Розробка методичних тимчасових положень з еколого-геохімічного картування території України” (1997-2000 р.р., № ДР 197U0006729); “Геохімія важких металів та галогенів у грунтах і гірських породах різних еколого-геохімічних ландшафтів України” (1992 – 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ртуть в геохімічних ландшафтах Криму.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок