Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українсько-російська міжмовна омонімія в генетичному і функціонально-семантичному аспектах (дієслівна лексика)”

Українсько-російська міжмовна омонімія в генетичному і функціонально-семантичному аспектах (дієслівна лексика)”

Назва:
Українсько-російська міжмовна омонімія в генетичному і функціонально-семантичному аспектах (дієслівна лексика)”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,49 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Мартиросян Людмила Іванівна
УДК. 81.373.423=161.2=161.1
Українсько-російська міжмовна омонімія в генетичному і функціонально-семантичному аспектах (дієслівна лексика)”
Спеціальність 10.02.17 — порівняльно-історичне і типологічне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ 2001
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Київському національному лінгвістичному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник
Офіційні опоненти:
Провідна установа | Кочерган Михайло Петрович, доктор філологічних наук, професор кафедри загального та українського мовознавства, Київського національного лінгвістичного університету, завідувач кафедри
Озерова Ніна Григорівна, доктор філологічних наук,професор, Інститут мовознавства ім.О.О.Потебні НАН України, відділ російської мови, завідувач відділом.
Подолян Ілона Еріхівна, кандидат філологічних, Київський національний лінгвістичний університет, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, доцент
Інститут української мови НАН України, відділ лексикології та комп’ютерної лексикографії, м.Київ
Захист відбудеться 15.03.2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичногоуніверситету (03680, МСП, Київ -150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського
національного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий 14.02.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна лексична семантика є невичерпним джерелом для нових контрастивних досліджень, спрямованих на вивчення міжмовних контактів, взаємозв'язків і взаємовпливу як різних мов загалом, так і близькоспоріднених зокрема. Особливо актуальним і дотепер залишається створення найбільш ефективної методики для визначення основних одиниць, принципів, критеріїв і параметрів зіставної лексичної семантики. Пошуки адекватних підходів до розв'язання цієї проблеми спонукали звернутися до українсько-російської дієслівної омонімії.
Актуальність реферованого дослідження зумовлюється необхідністю більш детального висвітлення динаміки лексико-семантичних систем української та російської мов, виявлення гомогенності чи гетерогенності їх лексичного складу, з’ясування характеру та типів міжмовних лексичних корелятів у плані як форми, так і змісту.
Традиційно міжмовні омоніми розглядаються з точки зору наявності або відсутності генетичних зв’язків між одиницями (розширення, звуження чи переосмислення значення слів), співвідношення первинних та вторинних семантичних структур (В.В.Акуленко, М.П.Кочерган, В.П.Анікін, Л.Г.Кашкуревич, А.Є.Супрун), функціонально-стилістичних особливостей паралельних лексичних утворень у двох мовах у процесі їх контактування (Л.В.Бублейник, В.М.Манакін, К.І.Ходова, І.С.Ровдо, М.В.Чіжмарова, О.А.Шаблій та ін.).
В україністиці сформувалася власна школа дослідників міжмовної омонімії в споріднених мовах. Заслуговують на увагу дослідження російсько-української (Н.В.Заславська), українсько-польської (М.А.Беднаж) та українсько-чеської (О.Л.Паламарчук, Л.Ю.Кіцила) міжмовної лексичної омонімії різних лексико-граматичних розрядів слів з точки зору їх походження та функціонування. Зокрема Н.В.Заславською розглянуто міжмовну омонімію іменників та прикметників в українській і російській мовах з функціонально-стилістичного погляду.
Незважаючи на те, що загальнотеоретичні засади, джерела й причини виникнення явища міжмовної омонімії близькоспоріднених мов з урахуванням їхньої частиномовної належності та формально-семантичної стратифікації вже розроблялись, цілісного контрастивного аналізу омонімів-дієслів у генетичному і функціонально-семантичному аспектах в українській та російській мовах ще немає, а тому пропоноване дослідження є на часі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Обраний напрям дослідження пов’язаний з науковими темами "Проблеми зіставної семантики", "Типологічні дослідження слов’янських мов і формування комунікативної компетенції", що розробляються на кафедрі загального та українського мовознавства, кафедрі фонетики та граматики слов’янських мов Київського національного лінгвістичного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Українсько-російська міжмовна омонімія в генетичному і функціонально-семантичному аспектах (дієслівна лексика)”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок