Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРИВАЦІЙНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ОЦІНКИ У СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

ДЕРИВАЦІЙНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ОЦІНКИ У СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ДЕРИВАЦІЙНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ОЦІНКИ У СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,17 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ЛЕТЮЧА ЛЮБОВ ПЕТРІВНА
УДК 811.161.1’373.611.
ДЕРИВАЦІЙНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ОЦІНКИ
У СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Плужникова Тамара Іванівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
доцент кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Кудрявцева Людмила Олексіївна, Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри російської мови;
кандидат філологічних наук,
Соколова Світлана Олегівна,
Інститут української мови НАН України, старший науковий співробітник відділу граматики та історії української мови.
Провідна установа: Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького,
кафедра загального та російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Черкаси.
Захист відбудеться 18 травня 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “__1 квітня____________” 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. П. Гальона
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
До недавнього часу в російському мовознавстві категорія оцінки розглядалася здебільшого лексикологами з погляду вивчення коннотативного значення слова (О. М. Вольф, В. І. Говердовський, І. І. Квасюк, Н. О. Лісіцина, В. М. Телія, С. Г. Шейдаєва, Г. О. Якубова). Більшість досліджень присвячено категорії оцінки з погляду аксіології.
У лексикологічних роботах, як правило, тільки констатується, що коннотативне значення передається в тому числі і особливими словотвірними засобами. У дериватології оцінка асоціюється з афіксами, що мають параметрично-оцінне значення. На сьогодні залишається недостатньо вивченою проблема специфіки вияву категорії оцінки на словотвірному рівні.
Започатковано вивчення оцінних утворень в “Российской грамматике” М.В. Ломоносова, де вперше описуються іменники та прикметники, що мають зменшувальні і збільшувальні суфікси. У подальшому в працях К.С.Аксакова, Ф.І. Буслаєва, О.Х.Востокова, В.В.Виноградова, М.І.Греча, О.О.Шахматова, П.Ф.Фортунатова та ін. розглядалися питання утворення та функціонування оцінних слів у російській мові. В історії вивчення оцінних слів і в сучасних дослідженнях увагу вчених привертали передусім імена (Ю.С.Азарх, О.О.Дементьєв, О.А.Земська, Н.Ф.Іванова, І.О.Карабань, Т.А.Космеда, Г.І.Рожкова та ін.), а також прислівники (Т.М.Довга, О.П.Єрмакова, В.В.Лопатін, О.К.Коневецький, В.Ю.Франчук та ін.). Майже не описувалися дієслова та структурні слова, хоча аналіз мовного матеріалу свідчить про наявність евалюативів від них.
Значна кількість наукових праць, присвячених оцінним дериватам і спрямованих на вирішення питань лексичної та дериваційної семантики, визначення мовного статусу цих похідних, свідчить про актуальність обраної проблеми. Залишається актуальним з’ясування ролі оцінних афіксів у формуванні різних словотвірних типів, у розмежуванні мутаційної та модифікаційної деривації. Вирішення цих питань пов’язане з необхідністю розмежування понять, з одного боку, об’єктивної та суб’єктивної оцінки, з іншого, – експресивності, емотивності, емоційності, евалюативності (І.В.Арнольд, А.О.Івіна, Н.А. Лук’янова та ін.).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов’язана з науковим напрямком Національного педагогічного університету імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРИВАЦІЙНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ОЦІНКИ У СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок