Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІАЦІЙНий СІАЛОЗ (клініко-експериментальне дослідження)

РАДІАЦІЙНий СІАЛОЗ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
РАДІАЦІЙНий СІАЛОЗ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров'я України
Українська медична стоматологічна академія
На правах рукопису
Панькевич Артур Іванович
УДК 616.316:615.847.114
РАДІАЦІЙНий СІАЛОЗ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Полтава – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, ректор – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Скрипніков Микола Сергійович.
Науковий керівник: доктор медичних наук, доцент Митченок Віктор Іванович,
Українська медична стоматологічна академія, завідувач
кафедри пропедевтики хірургічної стоматології та пластичної хірургії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ковальов Євген
Вікторович, Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри пропедевтики терапевтичної стоматології
доктор медичних наук, професор Рузін Геннадій Петрович,
Харківський державний медичний університет, завідувач
кафедри хірургічної стоматології
 
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила
Галицького, кафедра хірургічної та ортопедичної
стоматології факультету удосконалення лікарів
Захист відбудеться 29 червня 2000 року о 11 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д 41.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий 28 квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.601.01,
кандидат медичних наук, доцент Н.В.Головко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Майже 90 % злоякісних пухлин голови та шиї потребують променевої терапії, яка окрім онкостатичної дії має небажані побічні ефекти та ускладнення. Серед таких Пачес А.И. та співавт., 1988; Денисов А.Б., 1993; Zimerman Robert P., 1996; Brizel D., 1998. та інші відмічають зниження функції слинних залоз, що в свою чергу значно погіршує стан органів порожнини рота і спричиняє хворим додаткові страждання. Лікувальні заходи, що спрямовані на усунення цих порушень носять в основному симптоматичний характер і не завжди ефективні (Назаров Г.И., 1981; Москалев Ю.И., 1991). Причини поглиблення цих розладів після променевої терапії, патогенетичні механізми ураження слинних залоз, критерії верифікації цих змін, можливі шляхи їх корекції не отримали належного освітлення в фаховій літературі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фраґментом комплексної теми УМСА: “Механізми пошкодження зубощелепної системи, резистентність організму і обґрунтування засобів профілактики, терапії і реабілітації основних стоматологічних захворювань”, номер державної реєстрації 0197U018550.
Мета дослідження: підвищення ефективності профілактики та лікування морфофункціональних порушень слинних залоз, що виникають як ускладнення променевого лікування злоякісних новоутворень голови та шиї.
Задачі дослідження
1. Вивчити в експерименті морфологічні зміни привушних та піднижньощелепних слинних залоз, стан перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту в тканинах залоз та крові під час локального фракційного g-опромінення голови і шиї.
2. В експерименті дати оцінку морфологічних змін привушних та піднижньощелепних слинних залоз у віддалені строки після локального фракційного g-опромінення голови і шиї, та розкрити основні ланки патогенезу пізніх променевих ускладнень.
3. Розробити і апробувати в експерименті авторський лікувально-профілактичний комплекс для нівелювання побічних ефектів g-опромінення у слинних залозах тварин.
4. На основі аналізу стану про-антиоксидантної рівноваги ротової рідини та крові, цитологічних методів дослідження паротидного секрету та загальних імунологічних реакцій вивчити в клініці характер пізніх променевих ускладнень g-терапії у слинних залозах хворих злоякісними пухлинами голови та шиї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РАДІАЦІЙНий СІАЛОЗ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок