Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦИФІКА КОМУНІКАЦІЇ В ЛІТЕРАТУРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА (на матеріалі сучасної німецькомовної прози)

СПЕЦИФІКА КОМУНІКАЦІЇ В ЛІТЕРАТУРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА (на матеріалі сучасної німецькомовної прози)

Назва:
СПЕЦИФІКА КОМУНІКАЦІЇ В ЛІТЕРАТУРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА (на матеріалі сучасної німецькомовної прози)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ГНІДЕЦЬ УЛЯНА СВЯТОСЛАВІВНА
УДК 821.112.2.087.5:316.28(083)(043)
СПЕЦИФІКА КОМУНІКАЦІЇ
В ЛІТЕРАТУРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
(на матеріалі сучасної німецькомовної прози)
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Маценка Світлана Павлівна, доцент кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Шалагінов Борис Борисович, професор кафедри літератури та іноземних мов Національного університету „Києво-Могилянська Академія”;
кандидат філологічних наук Папуша Ольга Миколаївна, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Приватного вищого навчального закладу "Тернопільський комерційний інститут"
Захист відбудеться “11 березня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.52.051.05 Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “7” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Остапенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зміна культурно-історичної парадигми останніх десятиріч ХХ ст. з її світоглядною плюральністю, актуалізацією проблем ідентичності та комунікативною кризою, яка знайшла своє відображення в мистецтві та інтенсивно досліджується в наукових працях, відчутно виявляється також у сучасних творах, написаних для дітей та юнацтва. На тлі бурхливої соціально-політичної реальності невтомні естетичні пошуки авторів, прагнення віднайти нові способи висвітлення традиційних, утім, завжди актуальних морально-етичних проблем та водночас звернення до табуйованих раніше тем спричинилися до ускладнення процесу літературної комунікації, зокрема в німецькомовній літературі для дітей та юнацтва періоду від 70-х рр. до наших днів. Видатні письменники, наприклад, Отфрід Пройслер, Міхаель Енде, Урсула Вьольфель, Петер Гертлінґ, Крістіна Ньостлінґер, Ренате Велш, Кірстен Боє, Юта Ріхтер та інші зосереджують увагу на комунікативній ролі літератури для дітей та юнацтва з метою реалізації її основних функцій. Ця специфічна художня властивість творів, адресованих юному читачеві, дедалі частіше стає об’єктом літературознавчих досліджень, провідною тенденцією яких є прагнення окреслити й теоретично обґрунтувати літературу для дітей та юнацтва як особливу та самобутню.
Актуальність дисертаційного дослідження полягає в дискусійності самого терміна “література для дітей та юнацтва”, в необхідності використання для її дослідження сучасних літературознавчих методів, які б уможливили новий погляд на цю літературу, поглибили розуміння принципів та механізмів її творення та сприйняття.
У сучасному німецькому літературознавстві виділяють окрему галузь досліджень, присвячену літературі для дітей та юнацтва. Історію німецької класичної літератури для дітей та юнацтва, поглиблення на сучасному етапі її філософсько-психологічного виміру, соціально-історичне та естетичне навантаження, особливості рецепції вивчають, зокрема, такі німецькі літературознавці, як К. Додерер, Б. Кюмелінґ, К. Емріх, Г. Вількендінґ, Г.-Г. Еверс, Б. Гурельман та багато інших.
На відміну від інтенсивного дослідження літератури для дітей та юнацтва в зарубіжному літературознавстві її статус та стан вивченості в українській науці залишається недостатнім. Вагомий внесок у розгляд проблем літератури для дітей зробили Л. Скуратовська, О. Папуша, Е. Огар, Л. Оляндер, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СПЕЦИФІКА КОМУНІКАЦІЇ В ЛІТЕРАТУРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА (на матеріалі сучасної німецькомовної прози)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок