Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ Й УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКУ ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

КОНЦЕПЦІЯ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ Й УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКУ ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ Й УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКУ ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,92 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кровяк Анджей
УДК 321.01 (477+438)
КОНЦЕПЦІЯ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ Й УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКУ ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк 2006
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк), завідуючий кафедрою“
Міжнародна економіка”.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Шевчук Віктор Олексійович, Львівська комерційна академія Укркоопспоживспілки, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин;
доктор економічних наук, професор Бузько Ірина Романівна, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля МОН України, завідувач кафедри міжнародної економіки
доктор економічних наук, професор Белопольський Микола Григорович, Інститут економіки і менеджменту Приазовського державного технічного університету МОН України, завідувач кафедри обліку і аудиту
Провідна установа - Тернопільський національний економічний університет МОН України, кафедра міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу.
Захист відбудеться “25” січня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 в Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул.. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 22.12. 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.е.н., ст.н.с. О.В. Мартякова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес міжнародної економічної інтеграції як економічне явище є об’єктивним наслідком посилення взаємозалежності національних економік. Результативність його протікання забезпечується за умови інтеграційного співробітництва у різних галузях соціально-економічних відносин.
При цьому все більшої актуальності набуває необхідність наукового обґрунтування напрямів підвищення конкурентоспроможності національних економік як засобу їх інтеграції до світового господарства.
За останні двадцять років в економіці Польщі відбулися трансформаційні процеси, які зумовили її перехід від країни з плановою економікою до ринкового господарства з високими показниками зростання ВВП та добробуту населення, що дозволило Польщі стати членом ЄС у травні 2004 року.
З огляду на наведене вище, актуальним є аналіз досвіду Республіки Польща у розробці й реалізації державної політики інтеграції до європейської економічної системи та можливостей її адаптації до умов України.
Одним з потужних стимулів економічного зростання в регіоні є ефективна регіональна економічна інтеграція країн і подальша інтеграція в глобалізаційні процеси у світовій економіці. При всій офіційній послідовності дотримання міжнародними економічними організаціями, і в тому числі СОТ, курсу на скорочення державного регулювання ринкових економік, самі розвинені країни в реальності мало додержуються даного курсу. Поряд з високими митними бар’єрами розвинені країни усе більше посилюють технічні бар’єри, ефективно застосовуючи неопротекціоністські методи регулювання торгівлі. А коли господарюючі суб’єкти – сторони міжнародної торгівлі, функціонують у різних внутрішніх господарських механізмах, одна зі сторін одержує явні вигоди за рахунок інших так, що торгівля (обмін) між ними має місце лише номінально, а фактично в наявності існують нерівноправні відносини – нееквівалентний обмін.
Таким чином, регіональна інтеграція країн, що перебувають приблизно на одному рівні економічного розвитку та використовують подібні методи регулювання зовнішньої економіки, могла б значно збільшити економічне зростання шляхом підвищення ефективності й посилення експортної спрямованості економік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ ІНТЕГРАЦІЇ ПОЛЬЩІ Й УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКУ ЕКОНОМІЧНУ СИСТЕМУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок