Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСМИСЛЕННЯ СМЕРТІ І БЕЗСМЕРТЯ ЯК ЦІННІСНИХ ВИМІРІВ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ОСМИСЛЕННЯ СМЕРТІ І БЕЗСМЕРТЯ ЯК ЦІННІСНИХ ВИМІРІВ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ОСМИСЛЕННЯ СМЕРТІ І БЕЗСМЕРТЯ ЯК ЦІННІСНИХ ВИМІРІВ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,32 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мальцева Ольга Володимирівна
УДК 130.1 + 141.2
ОСМИСЛЕННЯ СМЕРТІ І БЕЗСМЕРТЯ
ЯК ЦІННІСНИХ ВИМІРІВ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного університету
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
АНДРЄЄВА Тетяна Олександрівна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
ЛЕПСЬКИЙ Максим Анатолійович,
Запорізький національний університет,
декан факультету соціології та управління,
завідувач кафедри соціології
кандидат філософських наук, доцент,
ПАСЬКО Зоя Олександрівна,
Державний університет інформатики
і штучного інтелекту,
доцент кафедри філософії
Захист відбудеться 20 червня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, кафедра філософії.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “19” травня 2008 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
к.філос.н., доцент Т.В.Целік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження пояснюється цілою низкою причин: по-перше, проблема темпоральності людини, її тимчасової і просторової обмеженості належить до того кола питань, що прийнято називати «проклятими» або «вічними», оскільки вони не можуть бути остаточно «закриті» і постійно повертаються в нові історико-культурні обставини, певну духовну атмосферу; по-друге, у філософському просторі підготовлені підстави для систематизації одержаних останнім часом спеціальних знань про смерть і безсмертя, які локалізовані в конкретно-наукових рішеннях і вимагають залучення сучасних підходів, методів, механізмів дослідження; по-третє, наукова доцільність осмислення скінченності людського буття як ціннісного виміру в соціально-філософському аспекті обґрунтована інтеграційним характером цього філософського напряму, його особливим статусом у загальній ієрархії соціальних знань.
Сьогодні питання щодо скінченності людини перетворилися з глибоко особистих, навіть інтимних, переживань на проблему соціального і глобального рівня. Тривалий період цілеспрямованого витіснення даної проблеми як з індивідуальної, так і з суспільної свідомості, замовчування теми смерті і безсмертя в полі соціальних досліджень сприяло створенню умов не тільки для світоглядної кризи особи, але і для «системної кризи суспільства». Деструктивні явища, що її супроводжують, поставили людство на грань самознищення, висунули на передній план загрозу тотальної катастрофи і як результат породили проблему виживання. Ця проблема може бути вирішена лише загальними зусиллями. Тому важливим теоретичним і практичним завданням є подолання чинників, що дезорієнтують людину, суспільство, людство в цілому, а також формування ядра загальнолюдських цінностей, здатних об’єднати всіх, незважаючи на різницю у світогляді, політичних, релігійних та інших уподобаннях.
Щодо прикладної актуальності теми, то для нашої держави вона позначена як загальносвітоглядною ціннісною спрямованістю, так і наявністю негативних соціальних явищ, які вимагають гуманістично-осмисленого ставлення до людської скінченності з боку людини і суспільства, створення в соціальному просторі такої атмосфери, що націлює на виховання моральності, сприяє розвитку самосвідомості, самовизначення і самовідповідальності особи і держави, готує підстави для формування глобальної свідомості, впровадження загальнолюдських цінностей в повсякденну суспільну практику.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з державною бюджетною науковою темою кафедри філософії Донецького національного університету “Цілісна теорія єдиного закономірного історичного процесу” № 0101V005720.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОСМИСЛЕННЯ СМЕРТІ І БЕЗСМЕРТЯ ЯК ЦІННІСНИХ ВИМІРІВ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок