Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ МЕРЕЖІ ОУН (б) І ЗАПІЛЛЯ УПА НА ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИХ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ у другій половині 1942 – на початку 1945 рр.

ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ МЕРЕЖІ ОУН (б) І ЗАПІЛЛЯ УПА НА ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИХ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ у другій половині 1942 – на початку 1945 рр.

Назва:
ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ МЕРЕЖІ ОУН (б) І ЗАПІЛЛЯ УПА НА ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИХ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ у другій половині 1942 – на початку 1945 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,01 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
КОВАЛЬЧУК Володимир Миколайович
УДК 94 (093) 477. 8 (1942 – 1945)
ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ МЕРЕЖІ
ОУН (б) І ЗАПІЛЛЯ УПА НА ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИХ
УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
у другій половині 1942 – на початку 1945 рр.
07.00.06 – історіографія,
джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі джерел з новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
 
Науковий керівник: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Брехуненко Віктор Анатолійович,
Інститут української археографії та
джерелознавства ім. М.С. Грушевського
НАН України, завідуючий відділом
історії і теорії археографії та
споріднених джерелознавчих наук
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Литвин Сергій Харитонович,
Національна академія оборони України
кафедра історії, начальник;
кандидат історичних наук
Патриляк Іван Казимирович,
Київський національний університет ім.
Тараса Шевченка, історичний факультет,
асистент
 
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України періоду Другої світової війни
Захист відбудеться “31 ” березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4)
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий “ 28” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Непересічною віхою в історії українського національно-визвольного руху стала діяльність ОУН (б) і Запілля УПА, зокрема на Волині та Поліссі (за термінологією ОУН – північно-західних українських землях) (далі – ПЗУЗ). Останнє, як видозмінена, доповнена і розширена мережа ОУН (б), пристосована для забезпечення потреб УПА, проіснувало орієнтовно з жовтня 1943 року до липня 1944 року.
На третій конференції ОУН (б), що відбулася 17 – 23 лютого 1943 року, було вирішено перейти від конспіративних політичних до збройних методів боротьби з німецькою та радянською (у разі її поновлення) владами. Таке рішення стало каталізатором еволюції мережі ОУН (б) взагалі і на ПЗУЗ зокрема. Ця мережа почала стрімко розширюватися і перетворилася в Запілля УПА, яке охоплювало вільні від окупантів лісисті території, фактично контрольовані УПА. Працівники Запілля УПА були покликані проводити агітаційно-пропагандивну роботу, координувати й здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення УПА людськими і матеріально-технічними ресурсами. А відтак функціонування як мережі ОУН (б) в цілому, так і Запілля зокрема потребує ґрунтовного дослідження. Без цього історіографічний образ УПА буде залишатися збідненим, суттєво викривленим.
Однак до сьогодні в історіографії домінує тенденція зосереджувати увагу переважно на військово-політичних аспектах діяльності ОУН (б). Натомість функціонування мережі ОУН (б) та Запілля УПА, у тому числі на ПЗУЗ, так і не стало предметом спеціального дослідження. У зв’язку з цим, набуває особливої актуальності саме ґрунтовне джерелознавче вивчення порушеної проблеми, проведення якого дасть змогу створити необхідне підґрунтя для глибоких конкретно-історичних студій. Важливість докладних студій над історією мережі ОУН (б) і Запілля УПА зумовлюється ще й тим, що діяльність українських повстанців як така зазнала просто таки невимірної фальсифікації на догоду політичним чинникам.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний дисертантом напрямок дослідження є складовою наукових планів відділу джерел з новітньої історії України (тема: „Джерела з історії національно-визвольного руху в Україні XX століття”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Реферат на тему: ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ МЕРЕЖІ ОУН (б) І ЗАПІЛЛЯ УПА НА ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИХ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ у другій половині 1942 – на початку 1945 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок