Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЙНОЇ ЗДАТНОСТІ ГІДРАЗИДІВ О,О-ДІАРИЛТІОФОСФОРНИХ КИСЛОТ В РЕАКЦІЇ З ФЕНІЛІЗОТІОЦІАНАТОМ

ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЙНОЇ ЗДАТНОСТІ ГІДРАЗИДІВ О,О-ДІАРИЛТІОФОСФОРНИХ КИСЛОТ В РЕАКЦІЇ З ФЕНІЛІЗОТІОЦІАНАТОМ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЙНОЇ ЗДАТНОСТІ ГІДРАЗИДІВ О,О-ДІАРИЛТІОФОСФОРНИХ КИСЛОТ В РЕАКЦІЇ З ФЕНІЛІЗОТІОЦІАНАТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,61 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ ім. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
ІВАНЕЦЬ Людмила Миколаївна
УДК 547.234.1:547.241:541.127
ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЙНОЇ ЗДАТНОСТІ ГІДРАЗИДІВ О,О-ДІАРИЛТІОФОСФОРНИХ КИСЛОТ В РЕАКЦІЇ З ФЕНІЛІЗОТІОЦІАНАТОМ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Янчук Микола Іванович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, доцент кафедри хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кисленко Володимир Миколайович,
Національний університет ‘‘Львівська політехніка’’, 
завідувач кафедри загальної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Вдовиченко Олександр Миколайович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України, старший науковий співробітник
відділу спектроскопічних досліджень
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка МОН України
м. Львів (кафедра фізичної і колоїдної хімії)
Захист дисертації відбудеться “25” січня 2007 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70.)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70.)
Автореферат розісланий “_11_” грудня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 11.216.01 Г.Ф. Раєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Органічні похідні гідразину – гідразиди – широко застосовуються в сучасній медицині, в аналітичній практиці, промисловості, сільському господарстві та інших галузях науки і техніки. Більшість публікацій стосовно гідразидів присвячено гідразидам карбонових кислот. Значно менше досліджені гідразиди кислот фосфору, а сполуки даного типу є бiологiчно "м'якими" i легко розкладаються за природних умов. Це робить їх зручними i безпечними об'єктами для дослiдження бiологiчних та хiмiчних властивостей.
Фосфоровмісні гідразиди володіють високою реакційною здатністю в реакціях з електрофільними реагентами. Перспективними реакціями як в плані практичного застосування, так і як слушна модель для вивчення механізму реакції під дією електрофільних реагентів є реакції гідразидів кислот фосфору з ізотіо- та ізоціанатами. Продуктами цих реакцій є тіосемі- і семікарбазиди та їх похідні, які володіють комплексом цінних властивостей завдяки наявності в їх молекулах кількох фармакологічно активних груп.
Незважаючи на те, що способи одержання тіосемі- і семікарбазидів відомі досить давно, кінетика реакцій такого типу, особливо взаємодії гідразидів кислот фосфору з фенілізотіоціанатом, практично не вивчена. В літературі відсутня кількісна оцінка впливу структури вихідних речовин і фізико-хімічних параметрів розчинників на швидкість реакції, зокрема, гідразидів О,О-діарилтіофосфорних кислот з фенілізотіоціанатом.
Суть даної роботи полягає в дослідженні реакційної здатності гідразидів О,О-діарилтіофосфорних кислот в реакціях з фенілізотіоціанатом. Вивчення закономірностей перебігу та механізму реакції є актуальним завданням і складовою частиною загальної проблеми встановлення кількісного взаємозв’язку між реакційною здатністю гідразидів кислот фосфору і їх будовою. Дослідження зв’язку структура, розчинник, каталізатор — реакційна здатність, а також оцінка чутливості реакції гідразиду О,О-дифенілтіофосфорної кислоти з фенілізотіоціанатом до структурних змін у молекулі гідразиду при різних температурах і в середовищах різної природи допоможе у вирішенні ряду теоретичних питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЙНОЇ ЗДАТНОСТІ ГІДРАЗИДІВ О,О-ДІАРИЛТІОФОСФОРНИХ КИСЛОТ В РЕАКЦІЇ З ФЕНІЛІЗОТІОЦІАНАТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок